KOMUNIKAT BISKUPA RADOMSKIEGO
W związku z tragicznymi skutkami potężnego trzęsienia ziemi, które w ostatnich dniach dotknęło Wenezuelę, wyrażam głęboką solidarność z wszystkimi, którzy ucierpieli w wyniku tej katastrofy. Wiele rodzin zostało pozbawionych domów, dorobku życia, a niekiedy także swoich najbliższych. Skala zniszczeń i cierpienia wymaga naszej modlitwy oraz konkretnego wsparcia.
W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zwracam się do duszpasterzy oraz wiernych diecezji z prośbą o modlitwę w intencji ofiar trzęsienia ziemi: za zmarłych, za rannych oraz za wszystkich, którzy pozostali bez środków do życia i potrzebują pomocy, aby móc rozpocząć odbudowę swojego codziennego funkcjonowania.
Jednocześnie zachęcam do udzielenia wsparcia finansowego. Dlatego proszę o przeprowadzenie we wszystkich parafiach diecezji zbiórki do puszek w niedzielę, 5 lipca br. Każdy gest solidarności stanowi realną pomoc dla tych, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Niech nasza modlitwa i braterska pomoc będą wyrazem chrześcijańskiej jedności oraz znakiem, że w obliczu cierpienia nikt nie pozostaje sam.
Biskup Marek
1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu i byśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
2. W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Św. Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Św. Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze św. z homilią o g. 17.00 i 17.45. Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. (tzw. świętopietrze)
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
– W pierwszy czwartek będziemy dziękowali Panu Bogu za dar Eucharystii i modlili się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. na Mszy św. o g. 17.00.
– W pierwszy piątek oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, będzie też okazja do pojednania się z Bogiem i bliźnimi. Spowiedź od godz. 16.00.
Nie ma wyjazdu do chorych. W lipcu wyjazd z posługą sakramentalną będzie w dniu 31 lipca. Z racji wakacji nie ma też czwartkowych adoracji ani żadnych spotkań formacyjnych oprócz spotkania KŻR i róży rodziców modlących się za swe dzieci, które odbędzie się w niedzielę po Mszy o g. 9.00.
– W pierwszą sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o g. 15.00, a potem adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca
4. W piątek, będziemy obchodzili święto Św. Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i zaniósł wg Tradycji naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
5. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia
6. W najbliższą sobotę udajemy się na pielgrzymkę autokarową do Wąwolnicy, Nałęczowa oraz Lublina. Wszyscy uczestnicy spotykają się przy kościele, skąd wyjazd będzie o godz. 5.00.
7. Dzieciom, młodzieży i dorosłym wyjeżdżającym na urlopy, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga.
8. Przyszłych Nowożeńców, jak również Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia, tych co rozbudowują nasz kościół oraz wpierają duchowo i materialne to dzieło polecamy opiece Matki Bożej i naszego Patrona Zdrowaś Maryjo…