27 VI – 5 VII

Sobota – 27 czerwca
17.00
+ Mieczysława (k. r. śm.), Mariannę Zgutków, Lecha, Ryszarda, Jadwigę Zgutków
17.30
+ Mariannę Ostrowską (greg)
XIII Niedziela zwykła – 28 czerwca
7.00
+ Mariannę Ostrowską (greg)
9.00
+ Jana, Wojciecha, Arkadiusza Jabłońskich, Weronikę, Józefa, Władysława Nowaków
10.30
+ Wandę, Jana, Tadeusza Kucharskich, Władysławę, Bolesława, Jana Jurków
12.00
O Boże bł., potrzebne łaski dla p. Sylwii i Karola w 5 r. śl. oraz Boże prowadzenie i łaski dla dzieci
16.00
+ Łukasza Wosztyla (14 r. śm.)
Poniedziałek – 29 czerwca
17.00
+ Mariannę Ostrowską (greg)
17.45
+ Pawła Budzika (im.)
Wtorek – 30 czerwca
17.00
+ Mariannę Ostrowską (greg – ostatnia)
17.30
O Boże bł, opiekę Matki Bożej dla p. Janiny w 70 r. urodzin
Środa – 1 lipca
17.00
+ Stanisławę, Jana, Stanisława, Katarzynę, Zbigniewa Kopciów (od córki z rodziną)
17.30
+ Dusze w czyśćcu cierpiące
Czwartek – 2 lipca
17.00
O dar nowych powołań (od grupy modlitewnej)
17.30
+ Patryka Bujaka (kol. r. śm.)
Piątek – 3 lipca
16.00
Spowiedź I piątkowa
17.00
O Boże bł. i potrzebne łaski dla Weroniki w 23 rocz. urodzin oraz opiekę Matki Bożej dla Mateusza i Darii
17.30
+ Antoninę, Józefa Lipców, Kubusia Masiarza, Macieja, Zdzisława Kulikowskich, Annę Wójcik, Krystynę Kowalczyk
Sobota – 4 lipca
15.00
O Boże bł, wszelkie łaski, opiekę Matki Bożej dla Czcigodnych Jubilatów w 50 rocz. ślubu p. Anny i Jana, oraz Boże prowadzenie dla dzieci i wnuków
17.00
+ Franciszkę, Stanisława Źródłowskich, Genowefę, Antoniego Machniów, zm. babcie i dziadków
17.30
+ Halinę Wiśniewską (im. – od męża z rodziną)
XIV Niedziela zwykła – 5 lipca
7.00
+ Antoninę (r. śm.), Józefa Koślów, Jana Siczka, Jana, Annę Pasków, zm. babcie i dziadków
9.00
+ Rozalię, Stanisława Zaborowskich, zm. z rodz. Zaborowskich, Delendowskich, Szurmańskich, Kowalskich
10.30
O Boże bł, wszelkie łaski, opiekę Matki Bożej i naszego Patrona dla mieszkańców Janowa – (Msza św. gromadzka z Janowa)
12.00
+ Mariana Kwieka (r. śm.)
16.00
Za PARAFIAN
 

XIII Niedziela zwykła

KOMUNIKAT BISKUPA RADOMSKIEGO
  W związku z tragicznymi skutkami potężnego trzęsienia ziemi, które w ostatnich dniach dotknęło Wenezuelę, wyrażam głęboką solidarność z wszystkimi, którzy ucierpieli w wyniku tej katastrofy. Wiele rodzin zostało pozbawionych domów, dorobku życia, a niekiedy także swoich najbliższych. Skala zniszczeń i cierpienia wymaga naszej modlitwy oraz konkretnego wsparcia.
  W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zwracam się do duszpasterzy oraz wiernych diecezji z prośbą o modlitwę w intencji ofiar trzęsienia ziemi: za zmarłych, za rannych oraz za wszystkich, którzy pozostali bez środków do życia i potrzebują pomocy, aby móc rozpocząć odbudowę swojego codziennego funkcjonowania.
Jednocześnie zachęcam do udzielenia wsparcia finansowego. Dlatego proszę o przeprowadzenie we wszystkich parafiach diecezji zbiórki do puszek w niedzielę, 5 lipca br. Każdy gest solidarności stanowi realną pomoc dla tych, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Niech nasza modlitwa i braterska pomoc będą wyrazem chrześcijańskiej jedności oraz znakiem, że w obliczu cierpienia nikt nie pozostaje sam.
Biskup Marek
 
1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu i byśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
2. W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Św. Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Św. Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze św. z homilią o g. 17.00 i 17.45. Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. (tzw. świętopietrze)
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
– W pierwszy czwartek będziemy dziękowali Panu Bogu za dar Eucharystii i modlili się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. na Mszy św. o g. 17.00.
– W pierwszy piątek oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, będzie też okazja do pojednania się z Bogiem i bliźnimi. Spowiedź od godz. 16.00.
Nie ma wyjazdu do chorych. W lipcu wyjazd z posługą sakramentalną będzie w dniu 31 lipca. Z racji wakacji nie ma też czwartkowych adoracji ani żadnych spotkań formacyjnych oprócz spotkania KŻR i róży rodziców modlących się za swe dzieci, które odbędzie się w niedzielę po Mszy o g. 9.00.
– W pierwszą sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o g. 15.00, a potem adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca
4. W piątek, będziemy obchodzili święto Św. Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i zaniósł wg Tradycji naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
5. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia
6. W najbliższą sobotę udajemy się na pielgrzymkę autokarową do Wąwolnicy, Nałęczowa oraz Lublina. Wszyscy spotykamy się o godz. 5.00 przed kościołem.
7. Dzieciom, młodzieży i dorosłym wyjeżdżającym na urlopy, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga.
8. Przyszłych Nowożeńców, jak również Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia, tych co rozbudowują nasz kościół oraz wpierają duchowo i materialne to dzieło polecamy opiece Matki Bożej i naszego Patrona Zdrowaś Maryjo…