II Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup parafialnych.
2. Zapraszamy na 16 stycznia, we wtorek na Mszę św. i nabożeństwo do Św. Andrzeja Boboli o 17.30. Wcześniej zachęcamy do złożenia swoich prób i dziękczynienia, które będą zawierzane w czasie nabożeństwa.
3. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.
4. Od czwartku 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.
5. Cieszyliśmy się wspaniałą atmosferę i liczną obecnością podczas „Wieczoru Bożego Narodzenia”, Twórców szopek, prosimy już o ich zabranie do i z serca gratulujemy takich pięknie wykonanych dzieł.
6. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie nas w Waszych domach. W tym ostatnim tygodniu odwiedzimy z wizytą duszpasterską następujących Parafian. Plan kolędy poniżej. Jeśli zaś ktoś nie miał możliwości w wyznaczonym terminie, a pragnie błogosławieństwa swego domu, to prosimy o zapisywanie się w zakrystii na dodatkowy termin – sobota 20 stycznia od godz. 8.00
7. Przypominamy o dzisiejszym „Staropolskim kolędowaniu” po Mszy św. .o 16.00
8. Dziś nasze ofiary do puszek są przeznaczone na diecezjalne Środki Społecznego Przekazu. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: bezimienna z Małęczyna z ul Bankowej – 200 zł,
9. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…

 

Wizyta duszpasterska
Poniedziałek – 15 stycznia
8.00Klwatka – po stronie szkoły, od Niemianowic w kierunku szkoły do końca
8.00Klwatka – Zamłynie (zmiana – od 8.00 nie od 15.00)
Wtorek – 16 stycznia
8.00Klwatka – Figietów, od nr. 68 oraz osiedle Górki
8.00Klwatka – Fig., od nr 112, oraz 4 domy Myśliszewice i Tomaszów do nr 136
Środa – 17 stycznia
8.00Janów – Od. 1c (p. Joanna Schodnik) do nr. 19 – p. Tomasz Biskupik
8.00Janów – Od 21 (p. Zbigniew Tomczyk) do 44 (p. Małgorzata Lichacz)
Czwartek – 18 stycznia
8.00 – Janów – 44 a – p. Barbara Figura do 82 – p. Stanisława Naulewicz
Piątek – 19 stycznia
8.00 – Lasowice – Przy stacji, Przy komisach
Sobota 20 stycznia
8.00 – Lasowice – 2 księży
– Od nr. 1 p. Podsiadły do p. sołtysa nr. 36 – 1 ks.
– Od drogi krajowej 12 do p. sołtysa – 1 ks.
8.00 – Kolęda dodatkowa