IV Niedziela Wielkanocy

1. W Ewangelii dzisiejszej Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o swe owce. Dlatego ta niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, podczas której obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się żarliwie, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród osób duchownych oraz, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu
2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Św. Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. W tym dniu przez jego wstawiennictwo zanośmy modlitwę w intencji naszej ojczyzny.
3. W czwartek przypada święto Św. Marka Ewangelisty, które jest dniem modlitwy o urodzaje. Chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by nikomu nie brakowało codziennego chleba. To również dzień imienin biskupa Marka Solarczyka zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 17.30 podczas której będzie zawierzać opiece Najwyższego Kapłana naszego Pasterza diecezji.
4. Trwają przygotowania do sakramentu bierzmowania: najbliższa próba w środę o g. 19.00, w piątek – spowiedź dla kandydatów i świadków o g. 18.00 . oraz w sobotę próba generalna o 18.00.
5. W sobotę, 27 kwietnia 2024 r. nie ma żadnych spotkań i zbiórek z racji wyjazdu autokarem do naszego seminarium na diecezjalną pielgrzymkę młodych. Wyjazd o 9.15 spod kościoła.
6. Bóg zapłać za ofiarę tego tygodnia: na rozbudowę kościoła: bezimienna z ul. Lubelskiej – 200 zł,
7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: śp. Arkadiusza Woźniaka, Władysława Sosnowskiego. Wieczny odpoczynek..
8. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy dzieci, które przez chrzest zostały włączone do wspólnoty uczniów Chrystusa: Ignacego, Krystiana, Antoniego, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…