IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. Nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości o czym świadczy różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
2. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00 i 18.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o g. 16.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
3. Wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej niedzieli, została przeniesiona na poniedziałek. Podczas Mszy Św. o g. 17.30 i 18.00. Tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
4. W piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku zamordowali rodzinę Ulmów wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten upamiętnia Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi ratowali żydowskich bliźnich od zagłady.
5. W liturgii Wielkiego Postu raczej nie obchodzi się żadnych świąt, są jednak wyjątki. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w sobotę, 25 marca. Msze Św. w tym dniu też rekolekcyjnym o 7.30, 9.30 i 17.00.
6, Od środy zaczynamy szkolne rekolekcje dla dzieci (plan podany w szkołach, na internecie i w gablocie parafialnej), a od piątku Msza św. z nauką o godz.17.30 i teatralną droga krzyżowa rozpoczną się rekolekcje dla dorosłych. Poprowadzi je ks. Krzysztof Wróbel, wikariusz par. Św. Jadwigi w Radomiu. Rozkład na stronie internetowej i gablocie parafialnej.
7. Przygotowanie do rekolekcji dla dorosłych rozpoczniemy w czwartek, spowiedzią świąteczną w godz: 7.30 – 11.30, 16.30 – 19.00.
8. Prowadzimy ogromne inwestycje! Przygotowujemy się również do malowania dachu świątyni. Dzięki staraniom p. Anny i Wiesława Muszyńskich i panów Gromskich będzie niebawem oddana sala konferencyjna w domu parafialnym. Składam podziękowania firmie Kobalt – p. Mariusza i Marzeny Wilkowskich – za prowadzone prace związane z przygotowaniem parkingu przy kościele, p. Tomaszowi Koryckiemu za bezinteresowną pomoc w posprzątaniu tegoż placu. Panu Leszkowi Dziadurze, za gratisowe wyznaczenie geodezyjne działki pod nasz parking. Bóg zapłać dwóm wspólnotom KŻR z Janowa, za ofiary po 200 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego. Panom: Mateuszowi i Rafałowi Gromskim wraz ze swymi rodzinami, za ofiarę po 400 zł na malowanie dachu kościoła.
9. Spotkania tego tygodnia: wtorek – godz. 18.30 – próba do teatralnej drogi krzyżowej, czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, sobota: g. 9.00 – ministranci, g. 10.00 – kandydaci, g. 11.00 – schola dziecięca,
10. W dzisiejszym Gościn niedzielnym min: „Fałsz i manipulacja” – medialny obraz działań kardynała Karola Wojtyły tworzony przez jego oskarżycieli.
11. Poniżej zamieszczona treść oświadczenia Komisji Episkopatu Polski w sprawie publikacji dotyczącej św. Jana Pawła II
12. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Henryka Himkowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
13. Opiece Matki Bożej polecamy naszego księdza Rekolekcjonistę, Ewelinę, która została przyjęta do wspólnoty uczniów Chrystusa, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo