Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Oby nie okazało się, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”. Dziś przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Dziś odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Radomia. Do uczestnictwa w niej zapraszamy nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców Radomia i okolic. Rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przy kościele św. Jana w Radomiu (Fara), a zakończy przy Katedrze Opieki NMP. Będzie jej przewodniczył i rozważania poprowadzi Bp Marek Solarczyk.
2. „Pola nadziei” to akcja „Caritas” na rzecz ludzi chorych na nowotwory – wpierajmy to dobre dzieło które u nas zorganizowała p. katechetka Elżbieta wraz z uczniami z Klwatki Królewskiej
3. W Wielki Wtorek od godz. 8.00 wyjazd świąteczny do chorych z posługa sakramentalną. Proszę zgłaszać ewentualnych dodatkowych chorych, którzy nie są wpisani na comiesięczną listę.
4. W Wielki Czwartek będzie celebrowana tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Liturgia tej Mszy Świętej rozpocznie się o godz. 18.00 podczas której będzie obrzęd przyjęcia nowych ministrantów.
5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków do trzech. Za uczestnictwo w liturgii Wielkiego Piątku można uzyskać odpust zupełny. Tego dnia nasze ofiary są składane na Grób Pański. Na zakończenie modlitwy Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Drogę krzyżową poprowadzą o godz. 17.00 tegoroczni bierzmowani. A o 17.30 rozpocznie się nabożeństwo wielkopiątkowe. Adoracja Najświętszego sakramentu do 22.00.
6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim w godz:. 00 – 13.00 i 17.00 – 20.00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy do kościoła pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w naszym kościele w godzinach: 8.00 – 13.00.
7. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o 20.00. Na tę uroczystą liturgię przynosimy ze sobą świece.
8. Kierowców proszę o cierpliwość. Mamy obietnicę od wykonawców, że do Wielkiego Czwartku będzie oddany ogromny parking o powierzchni 3 tyś m. Informacje o tych pracach zostaną podane niebawem. Dziękuje za ofiary na malowanie dachu kościoła: z ul. Wschodniej – 200 zł, z Janowa – p. Jolanta, Krzysztof Gromscy – 500 zł, p. Wiesława i Stanisław Gromscy – 1000 zł, Jadwiga Grzybowska z ks. Ziembickiego – 200 zł, bezimienna z ul. Makowskiej – 500 zł,, p. Bogumił Fajdek i Tomasz Fajdek – 500 zł, bezimienna z Janowa – 100 zł, oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego: 500 zł – od Grupy modlitewnej, 200 zł od KŻR z ul. Kościelnej, 50 zł – od p. Krzysztofa i Janiny Wierzbickich, 3 bezimienne ofiary po 100 i 3 ofiary bezimienne po 50 zł.
9. Czas wielkanocny to wzmożona obecność na cmentarzu. Szczególnie zatem apeluję o segregację śmieci i umiar w kładzeniu plastikowych zniczy i kwiatów.
10. W dzisiejszym Gościu niedzielnym min: o Triduum Paschalnym.
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.+ Teresę Jankowską. Wieczny odpoczynek…
12. Opiece Matki Bożej, polecamy przyszłych Nowożeńców oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…