Uroczystość Chrystusa Króla

1. W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata swe święto patronalne obchodzi Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodzież na spotkanie w Katedrze Radomskiej, które rozpocznie  Msza św. o g. 13.30 pod przewodnictwem Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka. Dnia 23 listopada o g. 18.00 w budynku Duszpasterstwa Akademickiego odbędzie się zebranie dla zainteresowanych wyjazdem do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży, Cieszy fakt, że wrasta ilość młodych chcących się wybrać na to spotkanie.
2. We wtorek przypada wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, składamy serdeczne podziękowanie za muzyczną posługę i życzymy wiele łask Bożych.
4. Dziś zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, a dochód z ich sprzedaży będzie stanowić wsparcie materialne dla naszego organisty p. Piotra Jędraszka. Odwiedziny pan organista zaczyna zawsze od g. 9.00. I tak, w tym tygodniu: Poniedziałek – Małęczyn Pieńki i Klwatka po stronie CPNu od nr.1-69, wtorek – Klwatka Figietów, od p. Nadolskiego i domy w Myśliszewicach, środa – Klwatka – Stara Wieś i od krzyżówki od strony Figietowa, czwartek – Klwatka przy szosie, po strony szkoły, Klwatka Zamłynie, Klwatka Tomaszów, piątek – Lasowice, sobota – Maków Nowy i Maków Nowy Osiedle. Pan Organista, również przy tej okazji będzie roznosił bardzo ważną rzecz – parafialną kartę rodziny lub osoby samotnej, którą prosimy aby wypełnić czytelnie, drukowanymi literami, a w czasie „kolędy” przekazać ks. proboszczowi. Będzie to podstawa do uwspółcześnienia danych dotyczących stanu osobowego naszej parafii. Szczególnie ważne będą dane rodzin, które niedawno się wprowadziły.
5. Cieszymy się modlitewnym spotkaniem związane z naszym patronem, które poprowadził wielki orędownik jego kultu – ks. Wojciech Pawłowski. Jest zamiar, by każdego 16. dnia miesiąca była uroczysta Msza św. i wzywanie orędownictwa naszego Patrona oraz zapraszanie kapłana z homilią. Chcemy rozszerzać kult naszego Patrona, tym bardziej dziękujemy za piękną inicjatywę p. Annie, która wydrukowała wizerunki (które dziś otrzymamy przy wyjściu z kościoła) Św. Andrzeja Boboli wraz z modlitwą litanii.
6. Spotkania: W piątek o godz. 18.00 – obowiązkowe spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania. Sobota: 9.00 – zbiórka ministrantów, 10.00 – kandydaci, 11.00 – schola. 12.00 – grupa teatralna
7. Za tydzień pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Już dziś zróbmy sobie postanowienie, że będziemy uczestniczyć w tej szczególnej Mszy św. poświęconej Matce Bożej. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, w tym szczególnie, kandydatów do bierzmowania. Podczas rorat będziemy realizować niezwykły program „Droga do Betlejem” z różnymi animacjami, przebieraniem i pokazami multimedialnymi. W następną niedzielę obejrzymy „reklamówkę” zapowiadającą roraty. Jest jeszcze wiele wolnych intencji na roratach.
8. Dziękuję p. Sołtysom i osobom obecnym na wtorkowym spotkaniu, za owocne rozmowy związane z przygotowaniem wizyty duszpasterskiej. Cieszy to, że dobitnie w tym gronie zabrzmiał apel o przemyślenie swego zachowania na cmentarzu i recyklingu śmieci cmentarnych, np. przez oddzielenie na kompostownik żywych kwiatów i wieńców i zmniejszenie ilości ton plastiku.
9. Nasi Parafianie z Klwatki wystosowali podziękowanie… (odczytać) za pomoc w trudnych dla nich chwilach. Zebrana suma – w szkole – 3300 zł, przy kościele – 3700, łącznie 7 tyś zł.
10. Bóg zapłać za ofiary na nowe okna p. Elżbiecie i Feliksowi z Małęczyna – 200 zł i p z Małęczyna – 100 zł bezimienna z Klwatki – 300 i 100 zł.
11. Po przeglądzie serwisanta pieców gazowych i pracach hydraulicznych firmy p. Jana Gromskiego, któremu z serca dziękujemy, jest włączone ogrzewanie w kościele i kancelarii. Bardzo ważna prośba – o troskę związaną z temperaturą, która jest ustawiona w ciągu dnia na 12 stopni, zatem nie ważne, czy są gorące, czy zimne kaloryfery. Zamykajmy drzwi bo to nasze, wspólne dobro i wspólne pieniądze. Za tydzień, szczególna taca, która będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i kancelarii.
12. W Gościu Niedzielnym: Jezus Chrystus jedyny taki Władca, oraz o niesłusznych oskarżeniach pp. Polaka.
13. Opiece Matki Bożej polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia, jak również Ignacego, Dominika i Marcelinę, którzy przez sakrament chrztu św. zostali włączeni do wspólnoty uczniów Chrystusa: Zdrowaś Maryjo…