Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Jednemu Bogu w trzech Osobach polecamy dziś szczególnie dzieci przeżywające swą Rocznicę I Komunii Świętej.
2. Z inicjatywy Ks. kardynała Kazimierza Nycza pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, wypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, naszej ojczyzny i parafii. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, o które serdecznie proszę mieszkańców: Janowa (w sadzie), Kiedrzyna (koło cmentarza), Małęczyn Stary (ul: Wschodnia, Słoneczna, Pogodna i ks. Ziembickiego) i Lasowic (na placu kościelnym). Udekorujmy odświętnie nasze domy i ulice, weźmy czynny udział w procesji:, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 po której wyruszy uroczysta procesja Weźmy w niej czynny udział – zapraszam: przedstawicieli miejscowości, KŻR, ministrantów, dzieci I komunijne w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty Na Mszy o godz. 16.00 zgodnie z tradycją, będzie poświęcenie pojazdów. Próba dziewczynek do sypania kwiatków w środę o g. 19.00.
4. Procesje eucharystyczne wokół kościoła będą się odbywały w tym tygodniu po Mszy św. o 17.30.
5. W sobotę, 10 czerwca Mszą św. sprawowaną przez ks. Bp. Marka Solarczyka godz. 11. 00 rozpoczną się uroczystości związane z 60 leciem istnienia OSP Klwatka Królewska, połączone z Piknikiem Rodzinnym z Produktem Polskim „Bitwa Rodzinna”. Urzędowe rozpoczęcie Jubileuszu o 13.00. Na te uroczystości zaprasza Wójt Gminy Gózd i zarząd Osp Klwatka Królewska na czele z prezesem: p. Robertem Wójcikiem oraz wszystkimi druhami i druhnami z Klwatki Królewskiej. Jako parafia gratulujemy tego jubileuszu i dziękujemy za udaną dotychczasową współpracę życząc przemożnej opieki św. Floriana i wszelakiego rozwoju jednostki.
6. Rycerze Kolumba z Radomia zapraszają w sobotę, 10 czerwca, na Nocną Pielgrzymkę Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Tydzień później odbędzie się Pielgrzymka mężczyzn.
7. W sobotę też, 10 czerwca, w sanktuariach maryjnych Diecezji Radomskiej w godz. 10.00-14.00 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. Jest on obowiązkowy w przygotowaniu narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Wszystkich narzeczonych, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie małżeństwa prosimy, aby włączyli się w ten dzień skupienia.
8. W przyszła niedzielę naszymi ofiarami do puszek wesprzemy młodzież z naszej parafii, która tak liczną grupą wybiera się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
9. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych. Ze względu na fakt, że z roku na rok przybywa dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnej rodzinie, wzrasta potrzeba rozszerzania zakresu pieczy zastępczej na terenie naszego miasta. Gorąco zachęcamy do tego, aby stworzyć dzieciom możliwość wychowywania się w rodzinie. W tym celu zapraszamy do kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomiu, przy ul. Limanowskiego 134, który jest zainteresowany współpracą zarówno z osobami, które są gotowe wychowywać dziecko jako rodzina zastępcza niezawodowa, a także z tymi, którzy pragną realizować się zawodowo pełniąc funkcję rodziny zastępczej zawodowej lub prowadzić rodzinny dom dziecka.
10. Próba scholii młodzieżowej w środę o 19.00, a schola dziecięca przychodzi w sobotę na g. 10.30 i zostaje na Mszę św. z ks. Biskupem.
11. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą i ofiarę tego tygodnia: 500 zł i 200 zł – bezimienne ofiary z Klwatki Królewskiej – 200 zł – p. Zofia Kościelniak. Jutro   rozpoczyna malowanie dachu kościoła.
12. W Gościu niedzielnym min: Odpływ wiernych z Kościoła jest wyzwaniem dla kapłańskiej formacji, a w dodatku radomskim są zaprezentowane sylwetki nowych kapłanów naszej diecezji
13. Wczoraj pożegnaliśmy śp. + Barbarę Kwiek. Wieczny odpoczynek racz je dać Panie…
14. Opiece Matki Bożej polecamy dzieci rocznice,  Marcela, który przez chrzest został przyjęty do uczniów Chrystusa, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodniu