V Niedziela Wielkanocy

1. W piątą niedzielę Wielkanocy gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, Najdoskonalszą Nauczycielką zawierzenia Bogu jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, dlatego powierzajmy się jej orędownictwu na W nabożeństwach majowych majowe codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.00.
2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – Św. Stanisława bp. – głównego patrona Polski, w sobotę – Matkę Bożą Fatimską, i wspominamy rocznicę zamachu na Św. Jana Pawła II
3. Od dziś, na nabożeństwie majowym zaczynamy nowennę do św. Andrzeja Boboli przygotowującą nas do uroczystości odpustowej.
4. Okres matur jest dla wielu młodych czasem rozeznawania i pytań, czy nie są powołani do służby Bogu w kapłaństwie. Ks. Rektor Marek Adamczyk zapraszam kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną do naszego seminarium z następującymi dokumentami: podanie do księdza rektora seminarium, życiorys, metryka chrztu i bierzmowania, świadectwo dojrzałości, świadectwo ukończenia szkoły średniej, opinie księdza proboszcza i katechety, zaświadczenie lekarskie dla kandydatów na studia, 3 fotografie. Czas zgłoszeń: do 12 lipca 2023 (I tura). Egzamin wstępny z zakresu znajomości prawd wiary, moralności chrześcijańskiej oraz historii Kościoła odbędzie się 13 lipca 2023 o godzinie 9.30 w rektoracie seminarium. Taca z ubiegłej niedzieli na wsparcie naszego Seminarium wyniosła: 4700 zł.
5. Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu we współpracy z Diecezją Radomską przygotowało wystawę „Aby ślady ich stóp przetrwały. Biskupi ziemi radomskiej”. Ekspozycja jest poświęcona osobom zmarłych biskupów diecezji radomskiej oraz biskupom pochodzącym z ziemi radomskiej. Wernisaż wystawy odbędzie się 9 maja br. o g. 16.00 w budynku Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu (Rynek 11). Patronem honorowym wystawy jest Biskup Radomski Marek Solarczyk.
6. Cieszy nas System e- cmentarze , ale automatycznie ukazuje groby które nie mają opłaconej dzierżawy. Jest ich dużo. Proszę o uregulowanie tego zaniedbania. Potem pojawią się upomnienia na tych grobach jako kolejny etap zdyscyplinowania. W razie wpłaty w tzw „ międzyczasie”, proszę o doniesienie dowodu wpłaty do kancelarii. Wpłaty można również regulować przelewem na konto parafialne podając swoje dane, nazwiska pochowanych i lokalizację grobu (sektor, miejsce, rząd). sprawy związane z cmentarzem mogą być załatwiane tylko w kancelarii.
7. Dziękuję za pracę w Święto pracy – p. Dariuszowi Iwańskiemu za bezinteresowną pomoc i zwyżkę przy wycinaniu drzew przy kościele. Panom: Janowi Wasiakowi, Robertowi Wójcikowi i Braciom Strażakom z Kiedrzyna, za oddaną prace na rzecz Parafii. Drzewa były już chore i stanowiły zagrożenie. Po ich wycince ukazał się nam bardziej kościół parafialny.
8. Przy okazji dzisiejszego modlitewnego spotkania w naszej parafii, braciom Strażakom życzymy, by się rozwijali w swej działalności i byli wspierani ze wszystkich stron w tym co czynią dla dobra publicznego. Mam też nadzieję, że powstaniu tu niezwykłe miejsce za kościołem do świętowania różnych uroczystości, również strażackich.
9. Za tydzień, po Mszy o g. 9.30 – spotkanie z rodzicami i dziećmi przeżywającymi Rocznicę I Komunii Św. a po Mszy św. o 12.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej
10. Spotkania: czwartek: g. 18.30 – schola młodzieżowa, sobota: g. 9.00 – ministranci starsi, g. 10.00 – ministranci młodsi g. 11.00 – schola dziecięca, 12.00 – grupa teatralna,
11. Bóg zapłać za tacę gospodarczą i ofiary tego tygodnia: chorzy pierwszopiątkowi, p. Teresa z Janowa – 800 zł, p. Władysław Sabisz – Myśliszewice – 200 zł, p. Zofia i Marian Kiepiel z Lasowic – 150 zł, bezimienna z Kiedrzyna – 200 zł, bezimienne z Lasowic – 200 i 100 zł, bezimienna z Małęczyna – 100 zł, maturzysta z ul. ks. Ziembickiego – 100 zł, p. Sylwester – 100 zł.
12. W Gościu niedzielnym min: „Przez dzieci do rodziców” – Wymiar i znaczenie I Komunii Św.
13. Przyszłych Nowożeńców, maturzystów oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…