V Niedziela Wielkiego Postu

1. Od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. W kościele zasłaniamy krzyże, które zostaną odsłonięte w Wielki Piątek. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.
2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, podczas której czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność w czasie Mszy św. i nabożeństwa pierwszosobotniego o godz. 15.00 oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
3. Zakładając, że wielu Parafian już oczyściło swoje serca, pozostałych – tych, którzy nie zdążyli, czy nie mieli okazji jeszcze tego uczynić, zachęcamy do pojednania się z Bogiem i bliźnimi
4. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. będą święcone palmy, które będą przypominały nam palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
5. Wyprzedzając przyszłość Wielkiego Tygodnia pragnę zachęcić, by – jako to bywało przez wiele lat – przygotować ciernie, które przyniesiemy na sobotnią liturgię wigilii paschalnej. Pragnę również poinformować, że świecenia pokarmów będą się odbywać tylko w kościele w godzinach: 8.00 – 13.00.
6. Składam ogromne podziękowania za przygotowanie logistyczne dnia spowiedzi. Paniom które przygotowały i zasponsorowały pyszne posiłki, oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Klwatki za ofiarowanie wspaniałych królewskich pierogów. Bóg zapłać również p kościelnemu Sebastianowi. Dziękuje za ofiary złożone w ostatnim tygodniu – na malowanie dachu kościoła: bezimienna z Klwatki Królewskiej – 2 tyś zł, bezimienna z ul. Kościelnej 500 zł, p. Zofii i Lechowi z Klwatki – 200 zł, bezimienna z ul. Kościelnej – 100 zł. Na kwiaty do Grobu Pańskiego – 4 bezimienne ofiary po zł 100 zł. KŻR zelatorki p. Ewy z ul Bankowej i ks. Ziembickiego – 200 zł. Za tydzień taca gospodarcza która wspiera prowadzone ogromnie kosztowne inwestycje.
7. Spotkania tego tygodnia: środa 18.30 – próba do drogi krzyżowej grupy modlitewnej, czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, 19. 00 sobota: g. 9.00 – ministranci, g. 10.00 – kandydaci, g. 11.00 – schola dziecięca, sobota – godz. 12.00 – grupa teatralna – casting do komedii „Lepsza połowa”
8. W dzisiejszym Gościu niedzielnym min: „Dlaczego otruto ks. Blachnickiego?”
9. Opiece Matki Bożej polecamy przyszłych Nowożeńców, naszego księdza Rekolekcjonistę, Laurę, która została przyjęta do wspólnoty uczniów Chrystusa, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…