X Niedziela zwykła

1. W czerwcu wpatrujemy się w otwarte Serce Zbawiciela. Czy rozważałem i pomodliłem się już wezwaniami litanijnymi do Najświętszego Serca Jezusowego? W kościele, na pierwszej Mszy św. wieczorowej odmawiamy wspólnie tę litanię.
2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do piękna procesji Bożego Ciała. To było prawdziwe wyznanie wiary i przyznanie się do Jezusa! Na ręce państwa Sołtysów dziękuję mieszkańcom miejscowości, którzy zbudowali ołtarze, wszystkim uczestnikom procesji, p. organiście i kościelnemu, p. Piotrowi Jackowi Jędryszkowi za bezinteresowne pokoszenie parkingu przy cmentarzu, Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz.17.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja za Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!
3. W czwartek, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała, podczas której będziemy święcić wianki i modlić się o szczęśliwe zbiory i zachowanie ich przed zniszczeniem.
4. W piątek zaś, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
5. W sobotę, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Dariusza Kowalczyka.
6. Naszymi ofiarami do puszek wspieramy dziś młodzież z naszej parafii, która tak liczną grupą wybiera się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
7. Spotkania tego tygodnia: w czwartek o g. 18.30 – schola młodzieżowa, 19.00 – lektorzy, sobota – 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi, 11.00 – schola dziecięca, 12.00 – grupa teatrana.
8. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: Rodzicom dzieci przeżywających swą rocznicę I Komunii Św. którzy ofiarowali na remont domu parafialnego – 1250 zł., bezimienne ofiary: z Klwatki Królewskiej – 100 zł. z Lasowic – 100 zł. na malowanie dachu kościoła. Cieszy profesjonalnie pomalowany dachu świątyni. Z racji dużego dużych kosztów z tym związanych jest serdeczna prośba do Parafian o ofiary na „tacę specjalną” w następnym tygodniu przeznaczone na ten cel. Ta sama firma jest już umówiona na malowanie elewacji i wnętrza kościoła w następnym roku.
9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym min: o Świętych związanych z kultem eucharystycznym
10. Wczoraj pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Barbarę Bombę. Wieczny odpoczynek…
11. Przyszłych Nowożeńców, jak również dzieci, które przez sakrament chrztu św. zostały przyjęte do wspólnoty uczniów Chrystusa, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodniu polecamy opiec Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…