XI Niedziela zwykła

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odmawiając litanię wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o pociechę w codziennych troskach.
2. We wtorek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Prośmy w naszych modlitwach o ulgę dla nich w cierpieniu.
3. W piątek będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a tych, których Pan powołał polecajmy Bożemu miłosierdziu.
4. Również w piątek odbędzie się Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.00. Warto na modlitwie podziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas nauki. Będziemy też tego dnia prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Przed Mszą św. można będzie skorzystać z sakramentu spowiedzi.
5. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich Świętych Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki świadek Prawdy Bożej, który za nią oddał życie. Tego dnia w naszej parafii od godz. 11.00 odbędzie się radosne, smaczne i sportowe podsumowanie roku formacyjnego, na które zapraszamy dzieci i młodzież angażujące się w życie naszej wspólnoty wraz ze swymi rodzicami.
6. 25 czerwca 2023 roku przypada 47. Rocznica Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec’76. Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej o godz. 13.00 przy Pomniku Protestu przy zbiegu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego.
7. Gratulując sukcesu związanego z jubileuszem OSP Klwatka pragnę podziękować za statuetkę i piękne słowa wdzięczności od Zarządu i druhów strażaków z tej wspólnoty z nadzieją patrząc na owocną współpracę.
8. Rada Gminy Gózd na czele z p. Marcinem Linowskim na terenie jednostki OSP Kiedrzyn w następną niedzielę organizuje rodzinny festyn charytatywny na rzecz Hospicjum w Sołtykowie. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa wszystkich, którym leży na sercu dobro nieuleczalnie chorych i umierających, a będących w przyszłości otoczonym opieką palliatywną w budowanym hospicjum.
9. Jeszcze w tym tygodniu w godzinach kancelaryjnych można uregulować opłatę za dzierżawę grobu. Później tak możliwość będzie dopiero pod koniec lipca.
10. W imieniu wybierających się na Światowe Dni Młodzieży dziękuję za wsparcie materialne dla nich w postaci 1540 zł.
11. Ogromne podziękowania dla pań: Edyty Łukawskiej, Edyty Mędrzeckiej, Justyny Zawisza i Anny Burzyńskiej, które bezinteresownie zrobiły pierwsze porządki na piętrze remontowanego domu parafialnego.
12. Bóg zapłać za ofiary na „tacę specjalną” związaną z rozliczeniem kosztów pomalowania dachu świątyni, oraz indywidualne ofiary na ten cel: bezimienna z Małęczyna – 100 zł, p. Józef Kucharski z Radomia – 300 zł, bezimienna z Klwatki Królewskiej – 200 zł. bezimienna z ul. Zachodniej – 600 zł. Rodzice dzieci I komunijnych – 1200 zł. p. Jolanta i Jerzy Ostrowscy – 200 zł.
13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym min: o kulcie Serca Jezusowego
14. Przyszłych Nowożeńców, ks. Dariusza Kowalczyka, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodniu polecamy opiec Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…