XII Niedziela zwykła

1. W pierwszą niedzielę wakacyjną obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim zatem ojcom życzymy odnajdywania się w tej ogromnie ważnej roli dla rodziny, męstwa i światła Bożego, a zmarłych ojców polecamy Bożemu Miłosierdziu. Obecnemu pośród nas ks. Jakubowi Szczepańczykowi – wikariuszowi parafii dziekańskiej św. Łukasza w Radomiu życzymy, by realizował z radością swe powołanie i był też dobrym ojcem duchownym dla tych, których Bóg postawi na jego kapłańskiej drodze.
2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o g. 17.00 odmawiamy Litanię do Bożego Serca.
3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Panem Jezusem i Matką Bożą, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.
4. W sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00 i 17.00 w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
5. W czasie wakacji są zawieszone wszelkie spotkania formacyjne, nie ma też adoracji czwartkowych. Kancelaria czynna, jak zwykle, w poniedziałki i wtorki w godz. 18.30 – 19.30. Prosimy również o sprawdzanie na stronie internetowej godzin sprawowania Eucharystii w tym tygodniu.
6. Łączymy się duchowo z naszymi bliskimi pielgrzymującymi min. do miejsca urodzin naszego Patrona, min do Strachociny, prosząc dla nich o moc duchowych przeżyć i szczęśliwy powrót.
7. Na ręce p. dyrektora Wojciecha Nalberskiego składamy podziękowania za piękną stułę z wizerunkiem św. Andrzeja Boboli, którą nasza parafia otrzymała od społeczności szkolnej w Małęczynie
8. Radni Małęczyna zapraszają mieszkańców: Małęczyna Starego, Nowego i Małęczyn – Pieńki na wybory sołtysów, które się odbędą w poniedziałek 24 czerwca o godz. 19.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Małęczynie
9. Bóg zapłać za dar od dzieci komunijnych w postaci 1390 zł, który został wysłany na potrzeby misji, za ofiary tego tygodnia: p. Marek Lipiec z żoną – 200 zł, bezimienne: z Klwatki Krl. – 200 zł i z ul. Szkolnej po 200 zł, Małęczyn – Pieńki – 500 zł, ul Wschodnia – 1000 zł.
10. Przyszłych nowożeńców, naszych pielgrzymów, nauczycieli, katechetów, a przede wszystkim uczniów rozpoczynających wakacje oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej i naszego Patrona. Zdrowaś…