XII Niedziela zwykła

1. Bardzo się cieszymy ks. Krzysztofem Kołtunowiczem, który na mocy dekretu ks. Bp Marka Solarczyka został mianowany z dniem 25 sierpnia 2023 r. wikariuszem naszej parafii. Życzymy księdzu Krzysztofowi rozwijania wiele Bożych darów oraz radości z posługiwania w naszej wspólnocie.
2. Kończy się czerwiec – miesiąc modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i braki w wierze.
3. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość dwóch filarów Kościoła – Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Msze Święte o godz. 17.30 i 18.15. Złożone ofiary tego dnia przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
4. W I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej. Msza św. o godz. 15.00 a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. Wchodzimy w tryb wakacyjny, dlatego nie będzie żadnych spotkań formacyjnych, wieczornych czwartkowych adoracji i wyjazdu do chorych z posługą sakramentalną w lipcu. Kancelaria we wtorki i środy po Mszy wieczorowej bez czwartkowych godzin dopołudniowych oraz możliwość umówienia się indywidualnego.
6. Od 11 do 24 lipca, odbędzie się w Radomiu obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. którą kieruje nasz przyjaciel ks. Dariusz Kowalczyk. Patronat nad wydarzeniem objął nasz ksiądz biskup Marek, Prezydent Radomia, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Rektor UTH. W tegorocznym obozie weźmie udział 800 podopiecznych Fundacji ze wszystkich diecezji naszej Ojczyzny, z grona 2000 stypendystów, zwanych „żywym pomnikiem św. Jana Pawła II”. Ksiądz biskup Marek będzie celebrował Eucharystie na rozpoczęcie i zakończenie obozu, na które serdecznie zapraszam. Będą to odpowiednio Bazylika św. Kazimierza (sobota, 15 lipca, godzina 10:00) oraz Katedra (23 lipca, godzina 9:30). 23 lipca od 11:45 w programie redakcji katolickiej „Między Ziemią a Niebem” w TVP1, będzie kilka wejść antenowych „na żywo” z Kamienicy Deskurów. Stypendystów będzie można rozpoznać po identyfikatorach z logotypem obozu oraz charakterystycznych koszulkach W niedzielę 16 lipca stypendyści wraz z kadrą obozową, w mniejszych grupach, odwiedzą około 20 radomskich i pod radomskich parafii, aby, opowiedzieć o Fundacji i podziękować za środki zbierane przez 23 lata na stypendia dla młodych, zdolnych ludzi z małych miejscowości.
7. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do radosnego podsumowania roku formacyjnego. Tym co przynieśli placki i napoje, przygotowującym grilla, malującym twarze dzieci. dbającym o bezpieczeństwo dzieci, sędziującym zawody, fundatorom mydlanych baniek, całej rodzinie p. kościelnego Sebastiana, którzy bardzo pomogli przygotować spotkanie, OSP Klwatka Królewska za napoje, oraz za największą atrakcję – zjeżdżalnię – rodzinie p. Szczepaników, Pysiaków i Muszyńskich.
8. Dziś rodzinny festyn charytatywny na rzecz Hospicjum w Sołtykowie w OSP Kiedrzyn od 14.00.
9. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod katem osteoporozy kości, wydolności płuc i saturacji krwi. Badania szczególnie zalecane po przejściu Covid19. Badania te odbędą się na parkingu przy kościele w środę o godz.16.00. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła
10. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: pewna rodzina z Klwatki Królewskiej – 500 zł, bezimienna z Klwatki – 100 zł, p. Rutka – 100 zł, bezimienna z Makowa Nowego – 300 zł, p. Danuta i Tadeusz Zielińscy – 200 zł. z ul. Kościelnej – 50 zł.
11. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy aby wakacje były dobrym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
12. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym min: Refleksje o Bogu Ojcu i o „Tamie nienawiści”
13. Parafia w Groszowicach organizuje niedrogą pielgrzymkę do Medjugorje wraz ze zwiedzaniem Chorwacji w dn 12-19 lipca, koszt ok. 2400 zł. Szczegóły na plakacie. Polecamy serdecznie
14. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie sp. Feliksa Machnio. Wieczny odpoczynek…
15. Opiece Matki Bożej polecamy wczorajszych Nowożeńców: Dominikę i Kamila oraz Klarę, która przez sakrament chrztu św. została przyjęta do wspólnoty uczniów Chrystusa, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodniu. Zdrowaś Maryjo…