XIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Niech trwające wakacje, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa, a także prosić o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. Jednocześnie przypominamy, że do 12 lipca 2023 roku, w ramach pierwszej tury zgłoszeń, wszyscy ci, którzy czują głos powołania do kapłaństwa mogą zgłaszać się do naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Z ogromną chęcią i przyjemnością wydamy takim osobom niezbędne dokumenty. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Marka Adamczyka – Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
    W pierwszy piątek miesiąca lipca spowiedź święta od godz. 16.30. Przypominamy, że w tym miesiącu nie ma wyjazdu do chorych.
  3. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: 400 zł od Jubilatów z Małęczyna przeżywających 35 rocznicę ślubu, 700 zł od rodziców Wiktorii z Klwatki Królewskiej, która w niedzielę przyjęła chrzest, 400 zł od rodziców 10-latków małżeńskich z Klwatki Królewskiej.
  4. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje były dobrym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
  5. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in. o: Drodze św. Łucji na ołtarze, a także o marzeniach proboszczów na temat swojej parafii, a w dodatku radomskim lista zmian personalnych w naszej diecezji.
  6. Opiece Matki Bożej polecamy naszego organistę Pana Piotra, który w czwartek obchodził swoje imieniny, a także Wiktorię i Maksymiliana, którzy przez sakrament chrztu św. zostali przyjęci do wspólnoty uczniów Chrystusa. Zdrowaś Maryjo…