XVI Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych Dzień ten ustanowił papież Franciszek w 2021 r., aby przypomnieć i docenić ich obecność w Kościele podczas liturgii i na prywatnej modlitwie.
2. Dziś też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.
3. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Natomiast w sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Kongregacja ds. Kultu Bożego przypomniała, że w ich domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni.
4. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną ofiarę z tego tygodnia: 200 zł. z Kiedrzyna oraz 200 zł z Lasowic.
5. Zachęcamy do lektury najnowszego Gościa Niedzielnego.
6. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy Nowożeńców: Jagodę i Roberta, wyruszających na Światowe Dni Młodzieży, szczególnie z naszej diecezji i parafii, wypoczywających na wakacjach i urlopach oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia… Zdrowaś Maryjo…