XVII Niedziela zwykła

1. Przeżywamy siedemnastą niedzielę w ciągu roku. Modlimy się, byśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy św.
2. W poniedziałek, będziemy obchodzili święto Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
3. Ponieważ 25 lipca przypada też wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, to w następną niedzielę 31 lipca będziemy się modlić za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. A po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców, zatem można przyjechać wszystkim co jeździ (rower, hulajnoga, wózek dziecięcy, deskorolka). Ofiary składane przy poświęceniu będą przekazane na środki transportu dla misjonarzy
4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Św. nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.
6. Polecamy stronę parafii https://bobola-maleczyn.pl/
i https://www.facebook.com/BobolaMaleczyn/
7. Wpłynęły ofiary od Parafian na Mszę św gregoriańską, która będzie sprawowana we wrześniu za śp. ks. Józefa Jarosza – przekazane od władz wiosek w imieniu mieszkańców Klwatki Królewskiej – 1000 zł i Lasowic – 500 zł, oraz ponad 900 zł. od uczestników pogrzebu przekazane przez p. Agnieszkę Wójcicką.
8. Przypominamy kancelaria parafialna czynna jest: od wtorku do piątku po Mszy św. wieczorowej (oprócz I czwartku i I piątku) oraz w czwartki: od 9.00 do 10.00. W poniedziałki i soboty kancelaria nieczynna. Zawsze jednak można się umówić na termin indywidualny. Numer kancelaryjny: 504-606-387. Miejsce mieszkania proboszcza to pierwszy dom (biały) na posesji kościelnej.
9. Pragnę poinformować Parafian, że po rozmowie w kurii diecezjalnej otrzymałem zielone światło na remont plebanii, Trwają konsultacje z wykonawcami p. Muszyńskim, a infrastrukturę internetowo – wizualną zbuduje p. Daniel Janiszewski, Póki nie będziemy mieli zagospodarowania przestrzennego związanego z rozbudową kościoła parking za świątynią możemy jedynie uporządkować i położyć kruszywo w terminie który zostanie podany. Dziękujemy p. Dariuszowi Blachnickiemu za pomoc techniczno – logistyczną.
10. Zachęta do wyruszenia na pielgrzymi szlak z grupą nr20. Informacje ks. Mariusza Morawskiego
11. Cieszy fakt, że dużo rodziców przychodzi ze swymi małymi dziećmi do naszego kościoła. Pragniemy udogodnić nad nimi opiekę i dlatego oprócz toalety jest tez udostępniony pomieszczenie do przebierania dzieci w środkowym budynku na placu parafialnym. Dziękujemy wszystkim którzy przyczyniali się do posprzątania tych pomieszczeń (darczyńcom przewijaka – p. Ausbiter, pracującym w pocie czoła p. Jolanta Dziadura, Michał Czarnecki, Edyta Suska z dziećmi) i usilnie prosimy o zachowywanie po sobie porządku.
12. Dziękuję też anonimowym Darczyńcom za ofiary złożone pierwszych dniach lipca i w tym tygodniu oraz za, co równie ważne, wszelkie znaki życzliwości wobec naszej parafii, np. ofiarowanie pięknego różańca, który wykorzystamy w dekoracji październikowej, czy też flakonu z naszym Patronem, czy zasponsorowaniem zlewu kuchennego.
13. W sobotę na g. 10.00 zapraszamy na wakacyjny turniej w tenisa stołowego, ministrantów i dziewczęta, które chcą się angażować w życie parafialne. Turniej zakończy się rozdaniem fajnych nagród i dobrą pizzą.
14. W Gościa Niedzielnego, min: Dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i dlaczego warto to robić?
15. Przyszłych Nowożeńców polecamy opiece Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…
16. We wtorek pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Bożenę Borysowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..