XVIII Niedziela zwykła

1. Dzisiejszej niedzielna przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, święcimy wszelkie pojazdy, aby służyły dobru i bezpiecznie wiodły nas do celu, prosząc też za wszystkich kierowców o rozwagę na drodze.
2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. W sierpniu zaczynamy miesiąc trzeźwości.
3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
4. W czwartek, przypada wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele, jak również o rozeznanie swego powołania u młodych ludzi, których zapraszamy. Będzie też czas na osobistą modlitwę.
5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Św. wotywna o godz. 18.00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas którego będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami. Spowiedź św. od godz.17.00. Wyjazd do chorych od 10.30.
6. W tym dniu wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej. Zapisy w Kuczkach. W naszej parafii będziemy łączyć duchowo z pielgrzymami każdego dnia. Od 5 do 12 sierpnia. W I piątek na adoracji po Mszy św. w I sobotę na adoracji po Mszy o 15.00, w niedzielę na każdej Mszy św. Od następnego poniedziałku 8 sierpnia – codziennie od 20.30 do 21.00 będziemy spotykać na modlitwie zakończonej apelem jasnogórskim, którą poprowadzą:
W poniedziałek 8 VIII – wspólnota KŻR,  we wtorek – 9 VIII ministranci, w środę 10 VIII – lektorzy, w czwartek 11 VIII – grupa modlitewna, w piątek – 12 VIII kandydaci do sakramentu bierzmowania, członkowie wspólnoty oazowej – Ruchu „Światło – Życie”. Przygotowanie i omówienie adoracji o 20.00 w „białym domu”
7. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. tego dnia o godz. 15.00 i 18.00. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanej po Mszy Św. o g. 15.00. i duchowa modlitwa za pielgrzymów
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo i doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.
9. Cieszy spotkanie dzieci i młodzieży. Zwycięzcy wakacyjnego turnieju w ping ponga to – Dziewczęta: 1. Lena Mital, 2. Weronika Grzybowska, 3. Aniela Tuszyńska. Sędziował p. Rafał Kryza. Chłopcy: 1. Alan Wnukowski, 2. Józef Warchoł, 3. Antoni Bednarek, sędziował p. Tomasz Bednarek. Zwycięzcom gratulujemy! Sędziom i wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową postawę. Nagrody dla dziewcząt ufundował i wręczył ks. Damian, dla chłopców – ks. Proboszcz
10. Dziękuję p. Mirosławowi Suskiemu, za ofiarowanie fotela do pokoju dla maluchów, za ofiarowanie książek przez p. Beatę Chojnacką o tematyce związanej ze św. Jana Pawła II. Dziękuje za ofiary na rzecz naszej parafii które wpłynęły w lipcu – od p. Agnieszki i p. Jadwigi – po 500 zł, od dwóch pań Zofii – po 100 zł p. Bogumiła Fajdka – 200 zł. bezimienna z Klwatki – 200 zł, bezimienna z Klwatki – 250 zł. w sumie 1850 zł. Wydatki też będą opublikowane po jakimś określonym czasie. Bóg zapłać wsparcie materialne tego co robimy. Jeśli ktoś chce wesprzeć materialnie dzieła dokonujące się w naszej parafii, może to też uczynić wpłatą na konto z napisem- darowizna na cele kultu religijnego. Numer konta podany jest na stronie internetowej i będzie na karteczkach z zamówionymi terminami Mszy św. Za tydzień taca gopodarcza, a kazania wygłosi ks. Radosław Zaborski
11. W Gościa Niedzielnego, min: jak chronić młodzież od uzależnień alkoholowych
12. Przyszłych Nowożeńców polecamy opiece Matki Bożej. Zdrowaś…