XXVI Niedziela zwykła

1. Pierwszą niedzielą października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Św. i udziału w nabożeństwie październikowym. Przez odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. W ramach duchowego przygotowania do uroczystości I Komunii Świętej dzieci dziś mają poświęcony różaniec.
Harmonogram prowadzenia modlitwy różańcowej: poniedziałki – ministranci na zmianę ze scholą dziecięcą, wtorki – lektorzy, środy – dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. czwartki – grupa modlitewna, piątki – kandydaci do sakramentu bierzmowania, soboty – wspólnota KŻR, niedziele – wszyscy zgromadzeni.
2. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Nie zapominajmy każdego dnia polecać się opiece tego naszego Bożego wysłannika.
3. W środę przypada wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących po dzień dzisiejszy.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek podczas Eucharystii o g. 18.00 będziemy prosić o liczne i święte powołania do kapłaństwa, W piątek wyjazd z posługą sakramentalną o g. 8.00, a sakrament pokuty od g. 16.30 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiatkowe podczas różańca. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą parafię na Mszy o g. 15.00. a potem adoracja do Mszy św. o g. 17.00.
5. W czwartek też wspominamy Św. Siostrę Faustynę Kowalską nazywaną przez Jana Pawła II „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata.
6. W sobotę wyruszamy na pielgrzymkę do Wysokiego Koła w ramach diecezjalnego spotkania KŻR. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.00. Proszę zabrać ze sobą krzesełko składane i ciepłą odzież, bo wszystkie uroczystości będą sprawowane na placu przy kościele. Koszt 30 zł. Potem odwiedzimy Kazimierz.
7. Za tydzień o godz. 13.30 będzie poświecenie odnowionej kapliczki w Lasowicach.
8. Od następnej niedzieli zaczynamy zapisywać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych za których modli się cały Kościół każdej niedzieli w tzw. „wypominkach”. To całoroczne wołanie do Boga o dar nieba dla nich będzie każdej niedzieli przed Mszą św. o godz. 7.00, 9.00 i 12.00.
9. Ogromne podziękowania za ofiarowanie wersalek na rzecz naszej parafii dla p. Sylwii i Parafian z Janowa, oraz za ofiary tego tygodnia : przy okazji naszych uroczystości: 300 zł – od stoiska z Janowa, 400 zł – od „Królewiaczek”, 400 zł – od p. Marcina Linowskiego, 200 zł – bezimienna z Janowa.p. Eugeniusz Seweryn z Janowa – 200 zł.
10. Spotkania tego tygodnia:. Środa: g. 19.00 – próba do dnia papieskiego. Czwartek – 19.00 – schola młodzieżowa, sobota: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci, 11.00 – schola dziecięca, 16.00 – Dzieci i młodzież którzy pragną nauczyć się grać na gitarze! Naukę poprowadzi ks. Krzysztof. W następną zaś niedzielę zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o 16.30 a po niej spotkanie organizacyjne.
11. To wyróżnienie cieszy! Jeszcze raz będzie grana „Lepsza polowa” w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu w sobotę 14 października o g. 19 w Oratorium u Filipinów na u. Grzybowskiej.
12. Już dziś zapraszamy na niedzielę 15 października, kiedy to będziemy przeżywać Dzień Papieski pt. ”Cywilizacja życia” w ramach którego odbędzie się koncert uwielbienia Boga z zespołem „Jak Najbardziej” w którym występuje nasz ks. Krzysztof. Gdyby ktoś chciał się zapoznać się z twórczością tego kapłańskiego zespołu można nabyć w zakrystii najnowszą płytę w cenie 40 zł.
13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Wiśniewskiego – sołtysa Małęczyna Nowego. Wieczny….
14. Przyszłych Nowożeńców, jak też Aleksandrę, która przez sakrament chrztu św. został włączona do wspólnoty uczniów Chrystusa oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i naszego Patrona…. Zdrowaś Maryjo…