XXXII Niedziela zwykła

1. Przeżywamy trzydziestą drugą niedziela zwykłą.
2. W środę przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad jej wejściem widnieje napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów”
3. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Na Mszach św. o godz. 7.30 i 16.00, a szczególnie o g. 9.30 będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą będziemy zanosić w intencji pokoju na świecie i w naszej Ojczyźnie, jej rozwoju oraz za wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Ksiądz Biskup Marek Solarczyk udziela dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada br. Jednocześnie poleca wszystkim korzystającym z dyspensy modlitwę o pokój na świecie, a także w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcie dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących.
4. Do 8 listopada przed Mszą św. o g.17.00 modlimy się w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, a od tej niedzieli są czytane wypominki roczne. Jeśli przypadkiem wkradł się jakiś błąd w imionach lub nazwiskach naszych zmarłych prosimy o zgłoszenie.
5. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
6. Za tydzień będziemy modlić się w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu, przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Już dziś wyrażamy naszą wdzięczność oraz podziękowanie za to wsparcie finansowe naszego Seminarium. Tej też niedzieli, z inicjatywy mieszkańców Klwatki Królewskiej, jako parafia organizujemy pomoc do puszek na rzecz Parafian, którzy przeżyli tragedię pożaru.
7. Od dziś przyjmowane są intencje na nowy rok, ale tylko związane z rocznicami jubileuszu sakramentu małżeństwa czy urodzin. W następną niedzielę intencje za zmarłych.
8. Na ręce sołtys Kiedrzyna p. Barbary Chojnackiej i prezesa p. Jana Wasiaka składamy jeszcze raz podziękowanie za przygotowanie ołtarza na cmentarzu i za ekspresową pomoc braci z OSP Kiedrzyn w kwestii udrożnienia wjazdu na parking cmentarny.
9. Bóg zapłać za tacę gospodarczą, która będzie przeznaczona na wywóz śmieci cmentarnych. Może co roku będzie się zwiększać świadomość ekologiczna, a przez to zmniejszać ich ilość. Ofiary tego tygodnia: Józefa Machnio – 200 zł, Janina Środa z Janowa – 200 zł, p. Zawadzccy z Kiedrzyna – 200 zł, 2 bezimienne z Małęczyna po 100 zł., 2 ofiary z Klwatki – 100 zł.
10. Spotkania tego tygodnia: środa – 18.00 – próba teatralna, sobota: 9.00 – zbiórka ministrantów, 10.00 – kandydaci, 11.00 – schola. Niedziela – po Mszy św. o 12.00 – spotkanie z dziećmi I komunijnymi
11. Proponujemy młodzieży wyjazd autokarowy na ŚDM, spotkanie z Ojcem Św. i młodzieżą świata, połączony ze zwiedzaniem miejsc kultu religijnego. W planie podróży: Lourdes, Oviedo, Santiago De Compostella, Fatima. Wyjazd – 26 lipca z Radomia. Gwarantujemy noclegi w hotelach i wyżywienie. W dniach 1-6 sierpnia uczestnictwo w wydarzeniach w Lizbonie według programu ŚDM, a po Mszy św. posłania z Ojcem św. wyjazd się do Fatimy na dwa noclegi. W drodze powrotnej nocleg w Bordeaux i powrót do Radomia 9 sierpnia. Szacowany koszt: 2850 zł + 430 euro – koszty podróży i noclegów + 235 euro – pakiet lizboński, + 50 euro – pakiet polski pobierany przez Krajowe Biuro Organizacyjne
12. W Gościu Niedzielnym min: „Podziel się samotnością” – co czwarty Polak jej doświadcza. Czy istnieje na nią lekarstwo?
13. Opiece Niepokalanej polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia… Zdrowaś Maryjo…
14. W sobotę pożegnaliśmy śp. Władysława Gędaja. Niech dobry Bóg obdarzy go swoim królestwem. Wieczny odpoczynek…