II Niedziela Adwentu

1. Trwamy w czasie adwentowym. Niech ten czas, jak i udział w rekolekcjach pomoże poczuć bliskość i dobroć Boga który jest z nami w każdym czasie. Cieszymy się liczną obecnością na roratach, zachęcamy jeszcze dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania, aby przez wstawiennictwo Maryi – Matki czuwania dobrze przygotować się do nadchodzących świąt. Na roratach wraz z Św. Franciszkiem budujemy stajenkę Panu Jezusowi. W najbliższą sobotę z ogromną pomocą w tym dziele przybędzie – nasz Pasterz – Bp. Marek Solarczyk
2. Dziś dzień modlitw i materialnego wsparcia dla Kościoła na Wschodzie. Nasz ofiary do puszek będą wsparciem dla tych, którzy mieszkają na terenach dawnego Związku Sowieckiego.
3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą przeżywać obrzęd poświęcenie medalików. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych dzieci i ich rodziców, aby ten czas przygotowań do przyjęcie Pana Jezusa przyniósł w ich rodzinach błogosławione owoce.
4. W zakrystii są do nabycia świece Caritasu, jak również poświęcone w naszej parafii opłatki na stół wigilijny.
5. Wśród uczniów szkół średnich i studentów, którzy na co dzień żyją modlitwą i są zaangażowani w życie duchowe i liturgiczne swoich parafii, jest wielu młodych, którzy zastanawiają się, jakie jest ich życiowe powołanie. W tym rozeznawaniu bardzo ważną rolę może odegrać kierownictwo duchowe, spotkania z rówieśnikami, którzy żyją tymi samymi wartościami i osobiste doświadczanie tego jak praktycznie wygląda formacja seminaryjna. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach dla mężczyzn w dniach 27-30 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.
6. Tych którzy skradli serduszko z choinki prosimy, by je oddali wraz z paczką do 20 grudnia i położyli pod choinką. Paczki będą rozwożone naszym seniorom 23 grudnia. Przygotowujemy się też do Wieczoru Bożonarodzeniowego – budujemy zatem rodzinne szopki z różnych materiałów i ćwiczymy kolędy oraz pastorałki, aby wziąć udział w konkursach. Będziemy również świadkami „Współczesnych jasełek” i występu scholii dziecięcej i młodzieżowej. Ależ będzie się zatem działo w niedzielę 7 stycznia za zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia.
7. Spotkania tego tygodnia: Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, piątek – 17.00 – oaza dla młodszych, 18.30 – oaza dla starszych. W sobotę zbiórki: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci., 11.00 – schola dziecięca, 12.00 – próba teatralna, 16.00 – nauka gry na gitarze.
8. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: bezimienna z Klwatki – 200 zł, p. Pisarscy  – 300 zł
8. Wczoraj w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Adolfa Smagła. Wieczny odpoczynek…
9. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy: Mikołaja, którzy został przez chrzest św. włączony do grona uczniów Chrystusa, Marcina, naszego Rekolekcjonistę oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia…. Zdrowaś Maryjo…