III Niedziela Adwentu

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Na Mszy św roratniej mieliśmy sporo radości, gdy naszą budową stajenki odwiedził ks. Bp. Marek Solarczyk. Fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć na facebooku parafialnym.
2. Od dziś rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten czas? Może warto w tym ostatnim tygodniu Adwentu przyjść na Roraty? Skorzystajmy też z sakramentu pokuty, by z czystym sercem witać przychodzącego Zbawiciela. W naszej parafii spowiedź dekanalna jutro w godzinach: 7. 00 – 10.00 (przerwa na śniadanie 8.00 – 8.30) i 16.00 – 18.30 (przerwa: 17.00 – 17.30)
3. Trwają kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń czyhających na rodziny. Jest ona naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin, niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa w domu.
4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego w kościele wigilijnego opłatka oraz płonącej świecy „Caritas”, które są do nabycia w zakrystii. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Serduszka zabrane z drzewka adwentowego wraz z paczkami przynosimy do środy 20 grudnia.
5. W najbliższy czwartek nie ma wieczornej adoracji z racji świątecznego ubierania kościoła. Na radosne ubieranie choinek o godz. 18.00. zapraszamy: dzieci, młodzież, scholę, ojców ministrantów
6. W sobotę nie ma zbiórek ministranckich z racji rozwożenia paczek dla naszych seniorów.
7. W następną niedzielę w wigilię, nie będzie Mszy św. wieczorowej o godz. 16.00.
8. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: ks. Marcin nasz rekolekcjonista, p. Szcześni z Klwatki – 300 zł, p. Jadczak – 200 zł
9. W Gościu niedzielnym min: „Czekając na Nowonarodzonego” modlitwy przygotowujące nas do Świąt i przed wieczerzą wigilijną.
10. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy: Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia…Zdrowaś Maryjo…