II Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten czas mobilizuje nas do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.
2. Cieszy tak liczna obecność na roratach. Tych którzy jeszcze nie byli, zachęcamy do udziału w naszej „Drodze do Betlejem”, a przez to do udziału w tej specjalnej Mszy św. poświęconej Matce Bożej sprawowanej w dni codzienne o godz. 6.00.
3. Dzisiejsza niedziela wypiera wspomnienie Świętej Barbary, która jest patronką górników i hutników. 4. grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, w którym polecamy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, a jako wspólnota parafialna wspieramy dziś ofiarami do puszek naszych Parafian (p. Tomasza z córką), z Makowa Nowego, którym spłonął dom.
4. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie będzie za tydzień.
5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, będziemy się polecać wstawiennictwu Świętego Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć zyskał dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Ale niech nie zabraknie też daru modlitwy w ich intencji przez ręce tego Świętego Biskupa. Zapraszamy na specjalne spotkanie tego dnia w czasie Mszy św. roratniej. Przebieramy się za „Mikołaja”, ale na wzór św. patrona.
6. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze Św. o godz. 6.00 17.00, 17.45. W pobliżu tej uroczystości, w następną niedzielę, na Mszy św. o 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św., będą miały poświęcone medaliki jako kolejny etap przygotowania duchowego.
7. Poświęcone opłatki na stół wigilijny p. organista Piotr będzie roznosił od g. 9.00: W poniedziałek – ul. Makowska, Wschodnia, Zachodnia, wtorek – ul. Kościelna, Działkowa. Będzie też roznosił parafialną kartę rodziny lub osoby samotnej, którą prosimy aby wypełnić czytelnie, drukowanymi literami, a w czasie „kolędy” przekazać ks. proboszczowi. Będzie to podstawa do uwspółcześnienia danych dotyczących stanu osobowego naszej parafii. Szczególnie ważne będą dane rodzin, które niedawno się wprowadziły.
8. Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu organizuje w okresie Bożego Narodzenia rekolekcje dla uczniów szkół średnich i studentów. Rekolekcje skierowane są do mężczyzn, którzy mają odwagę stawiać sobie pytania o wiarę i drogę życiową. W programie modlitwa, konferencje i okazja do indywidualnych rozmów. Konferencje prowadzą wychowawcy, diakoni i klerycy naszego seminarium. Hasłem tegorocznych rekolekcji– Poznaj swoje serce!
9. W niedzielę, 11 grudnia br., na godzinę 9.30, duszpasterstwo nauczycieli naszej diecezji zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu,. Tegoroczny dzień skupienia poprowadzi ks. dr Marek Adamczyk – Rektor naszego Seminarium.
10. Spotkania tego tygodnia: w piątek o g. 18.00 – schola młodzieżowa, Sobota: 9.00 – zbiórka ministrantów, 10.00 – kandydaci, 11.00 – schola dziecięca. 12.00 – próba grupy teatralnej
11. Ponosimy ogromne koszty za wywóz śmieci, ponawiamy zatem apel o nie wrzucanie dojniczek z kwiatami do kontenerów, tylko postawienie obok lub zaniesienie do kompostownika. Apelujemy też o umiar związany z plastikowymi zniczami.
12. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu: p. Pardela – 500 zł, z ul. Kościelnej – 200 zł i 100 zł, ul. Wschodniej – 200 zł, 100 zł z Lasowic, bezimienna z Klwatki – 5 tyś zł. Dziękuję p. Indze Szczepanik, za zrobienie za darmo projektu, wg którego będą niebawem prowadzone prace przez firmę p. Anny i Wiesława Muszyńskich związane z remontem naszej plebanii, jak również p. Stanisławowi Zielińskiemu za pełną poświecenia pomoc związaną z posługą sakramentalną do chorych. Odwiedziliśmy 40 chorych. Dziękuję również za upranie alb dla naszych ministrantów paniom: Agnieszce Wójcickiej i Zofii Waniek
13. W zakrystii u p. kościelnego Sebastiana  są do nabycia świece Caritas – duże – 20 zł, małe – 10 zł.
14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 młodzieżowa drużyna OSP – Kiedrzyn będzie sprzedawać swoje kalendarze.
15. W Gościu Niedzielnym: czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół?
16. Opiece Matki Bożej polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…