III Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiejsza, trzecia Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Jest to inicjatywa kierowana szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym, ale też do każdego wierzącego, skoro Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza będącego obrazem samego Boga. Zatem, nie tylko dziś, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach. Spotkanie lektorów naszej parafii czytających Słowo Boże w czwartek o 19.00.
2. W poniedziałek nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi.
3. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali święto Św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień imienin naszego Pasterza – Bp. Marka Solarczyka. Zawierzajmy go zatem Bożemu prowadzeniu, Tego dnia będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
4. W sobotę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, W 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
5. Również w tę sobotę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
6. Z inicjatywy Ks. Biskupa Marka Solarczyka w naszej diecezji trwa Dzieło modlitwy w intencji powołań. Każdego dnia, od Uroczystości Zwiastowania Pańskiego do Niedzieli Dobrego Pasterza, jedna ze wspólnot naszej diecezji podejmuje szczególną troskę modlitewną w intencji powołań oraz przewodzi duchowej wspólnocie wszystkich, pragnących włączyć się w to dzieło. W naszej parafii która włącza się w tę modlitwę będziemy gościć w następną niedziele, w dniu Światowego Dnia modlitw o Powołania do życia kapłańskiego i zakonnego ks. Rektora Marka Adamczyka wraz z klerykami naszego Seminarium. Po Mszy św. o 9.30 zapraszamy serdecznie dzieci na spotkanie z klerykami, a po Mszy o 12.00 – młodzież. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Tej niedzieli na każdej Mszy św. będziemy wspierać materialnie nasze Seminarium.
7. Spotkania tego tygodnia: czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, sobota: g. 9.00 – ministranci starsi, g. 10.00 – kandydaci młodsi g. 11.00 – schola dziecięca, 12.00 – grupa teatralna
8. W ramach akcji „Pola nadziei” Caritas szkolne z Klwatki Królewskiej na czele z katechetką p. Elżbietą Bieniek zebrało 1100 zł
9. Bóg zapłać za ofiary: bezimienna z ul Zachodniej i 2 bezimienne z Janowa po 200 zł.
10. Przyszłych Nowożeńców polecamy opiece Matki Bożej, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…