III Niedziela zwykła

KOMUNIKAT
Zbliża się druga rocznica uroczystego ingresu Ks. Biskupa Marka Solarczyka do katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Proszę wszystkich Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego i Was Bracia i Siostry, aby piątek 27 stycznia 2023 roku uczynić dniem szczególnej modlitwy w intencji Księdza Biskupa Marka, prosząc dobrego Boga o potrzebne łaski dla naszego Pasterza w kierowaniu Diecezją RadomskąBp Piotr Turzyński – Wikariusz Generalny
 
1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek apeluje aby dzień poświęcony Biblii nie był «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte”.
2. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tak bardzo upragniona przez Pana Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.
3. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.
4. Po Mszy św. o 9.30 zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie szopek.
5. Dziś ofiarami do puszek wspieramy nasze diecezjalne Środki Społecznego Przekazu.
6. Spotkania tego tygodnia: piątek 18.00 – schola młodzieżowa, sobota: 9.00 – ministranci, 10.00 – kandydaci, 11.00 – schola dziecięca
7. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym min. O młodziutkiej Helenie Kmieć kandydatce na ołtarze.
8. Bóg zapłać za odśnieżenie terenów wokół naszego kościoła panom: Michałowi Linowskiemu, oraz p. Adamczykowi i Wosztylowi z ul. Bankowej oraz naszym kandydatom i ministrantom a dzieczętom za radosnego bałwana.
9. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Rozkład podany jest na stronie internetowej. Dziękuję za ogromną życzliwość którą doświadczam w Waszych domach. Za dziecięce wyglądanie przez okna i wszelkie malunki, budujące rozmowy, stoły zastawione, nie tylko „zimną płytą” i wszelkie dobro, które się dokonuje na kolędzie.
10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Mariannę Węgrzynowską. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
11. Opiece Bożej polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…

 

Wizyta duszpasterska:
Poniedziałek – 23 stycznia – od 8.00
Klwatka Figietów, od nr 112, oraz 4 domy Myśliszewice i Tomaszów do nr 136
Wtorek – 24 stycznia – Zamłynie (od 8.00), Małęczyn Pieńki do zakrętu (od 15.00)
Środa – 25 stycznia – wolne
Czwartek – 26 stycznia – godz.8.00
Małęczyn, ul Zachodnia (od ul. Makowskiej do końca)
Piątek – 27 stycznia – godz. 8.00
Ul. Makowska – (od lasu do ul Kościelnej)
Sobota – 28 stycznia – godz. 8.00
Ul. Leśna, a potem ul Poziomkowa
Poniedziałek – 30 stycznia – godz. 8.00
Ul. Radomska (od krzyżówki w stronę Janowa)