IV Niedziela zwykła

1. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych, Na świecie tymi chorymi opiekują się przeważnie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami.
2. W czwartek, 2 lutego, będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece (z ochraniaczami) zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, by, w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Św. o g. 7.30, 17.00 i 18.00. Z inicjatywy papieża pp. Jana Pawła II to święto jest też Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego, również z naszej wspólnoty parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy wieczorowej adoracja prowadzona przez grupę modlitewną. W piątek o g, 17.00 Msza Św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Okazja do spowiedzi świętej od g. 16.00. Z racji trwającej wizyty duszpasterskiej nie ma wyjazdu do chorych z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę od 15.00 nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Mszą św.
4. Informacje na temat cmentarza będą podane po zakończonej wizycie duszpasterskiej. Jest jednak stanowcza decyzja, że nie ma możliwości wykupienia miejsca na cmentarzu przez osoby, które nie są naszymi parafianami, z racji braku tegoż miejsca.
5. Za tydzień ofiary na tacę gospodarczą będą przeznaczone szczególnie na ogrzewanie kościoła
6. Spotkania tego tygodnia: sobota: 9.00 – ministranci, 10.00 – kandydaci, 11.00 – schola dziecięca, w niedzielę za tydzień po Mszy św. o 7.30 zapraszam wspólnotę KŻR, a po 9.30 – kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
7. Rocznica I Komunii Św. będzie w tym i następnych latach w I Niedzielę czerwca,.
8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym min. „Odkrywamy prawdę” – dodatek zawierający fakty mówiące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i ukazujący bezpodstawność stawianych mu zarzutów.
9. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Rozkład podany jest na stronie internetowej. Dziękuję za ogromną życzliwość którą doświadczam w Waszych domach, za portret proboszcza namalowany dziecięcą ręką i za piękną opowieść przedszkolanki o uciszeniu burzy.
10. Opiece Matki Bożej polecamy Franciszka, który przez sakrament chrztu św. został włączony do wspólnoty uczniów Chrystusa, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo

 

Wizyta duszpasterska:
Poniedziałek 30 stycznia – godz. 8.00 –
Ul. Radomska (od krzyżówki w stronę Janowa)
Wtorek – 31 lutego – godz. 8.00
Ul; Radomska – od kapliczki do nr. 61
Środa – 1 lutego – od 8.00
Ul. Radomska, Od lasu do nr. 61, nowe domy odchodzące od ul. Radomskiej na tym odcinku
Piątek – 3 lutego – od 8.00
Ul. Szkolna Od nr. 61 do końca, do ul. Lubelskiej)
Sobota – 4 lutego – od 8.00
Ul. Szkolna – (od ul. Radomskiej do nr. 61), ul Cyprysowa, Słoneczna, Ks. Ziembickiego (2A/2B)
Wtorek – 7 lutego – od 8.00
Ul. Ks. Ziembickiego (od ul. Szkolnej do 75)
Środa – 8 lutego
Ul. Ks. Ziembickiego (od nr 75 do lasu)