IV Niedziela Adwentu

               SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2023
Moi Drodzy!  Uroczystość Narodzenia Pańskiego pozwala nam na nowo przeżyć tajemnicę życia z Bogiem i w naszej codzienności odkryć dar Jego miłości. Dziękuję wszystkim, dla których okres adwentu stał się czasem troski o umocnienie wiary i bardzo często wielkiego poświęcenia, szczególnie we wspólnej modlitwie podczas Mszy Św. roratnich. Dziękuję oddanym duszpasterzom za wytrwałą posługę i wszystkim wiernym, dzięki którym mogły się wypełnić liczne adwentowe inicjatywy w parafiach. Życzę wszystkim, aby tajemnica Narodzenia Syna Bożego umocniła nadzieję, że Bóg jest z nami i z Jego pomocą obronimy wszelkie dobro. Niech macierzyńska opieka Maryi i jej oddanie dla narodzonego Syna umocni naszą wierność Bogu i zjednoczy nas dzięki mocy miłości Boga. Niech Boże błogosławieństwo wspiera całą wspólnotę Kościoła radomskiego i każdego, kto razem z nami pragnie swoje życie zawierzyć Bogu.                                                                                              Wasz biskup Marek
1. Przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu, która zarazem kończy czas oczekiwania na Zbawiciela. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Rorat za wspaniałą atmosferę oczekiwania na przyjście Pana. „Bóg zapłać” za śpiew „Godzinek”, wszystkim uczestnikom i p. organiście Piotrowi, oraz wszystkim dzieciom za tak aktywne włączenia się w symboliczne dzieło budowy stajenki.
2. Dziś wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych rodzinach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. Przypominamy, że z racji wieczerzy wigilijnej nie ma dziś Mszy o godz. 16.00
3. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy „Pasterką” o północy. W pierwszy i drugi dzień Świąt obowiązuje porządek niedzielny Mszy Świętych.
4. Tradycyjnie, w święto pierwszego męczennika św. Szczepana będzie modlić się za Katolicki Uniwersytet Lubelski, wspierając również materialnie tę uczelnię.
5. W środę wspominamy Św. Jana Apostoła, a w czwartek – Świętych Młodzianków Męczenników.
6. Koło Gospodyń Wiejskich organizuje Wieczerzę Opłatkową z samotnymi Seniorami z Małęczyna w dniu 29 grudnia w piątek o g. 16.00 w Domu Parafialnym
7. Dziękuję za wszystkie dary z serca, choćby za pyszne pierogi – paniom z Klwatki, jak też paniom które przygotowały i podały wspaniałe posiłki księżom w czasie dnia spowiedzi, Dziękujemy serdecznie dobrodziejom, którzy sprawili niezwykłe paczki oraz młodzieży, która je rozwiozła, sprawiając ogromną radość naszym Seniorom. Bóg zapłać wszystkim którzy ubierali świątecznie nasz kościół: z p. Agnieszce Skrok i p. kościelnemu Sebastianowi Łukawskiemu, Stanisławowi Zielińskiemu, panom zakładającym lamki i rzeszy dzieci i młodzieży za radosną atmosferę.
8. Za tydzień w ostatni dzień roku kalendarzowego będziemy przeżywać Święto Św. Rodziny. Tego dnia szczególnie będziemy zawierzać rodziny naszej parafii, a na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa przeżywające swe jubileusze i pragnące odnowić sakramentalną przysięgę. Tego też dnia na nabożeństwie przebłagalno – dziękczynnym w Boże ręce będziemy oddawać, to co już staje się przeszłością. Nowy zaś Rok rozpoczniemy o północy pasterką.
9. Sprawozdanie finansowe z mijającego roku.
10 .Rozpoczynamy wizytę duszpasterską (rozkład poniżej)
11. Bóg zapłać za ofiarę tego tygodnia: 500 zł p. Adamczykowie z Bankowej
12. W dzisiejszym 100 stronicowym podwójnym świąteczno – noworocznym Gościu niedzielnym: o historii Bożego Narodzenia i zwyczajach świątecznych. Cena 15 zł.
13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Aleksandrę Waniewską. Wieczny odpoczynek

 

Wizyta duszpasterska 2023/24
Czwartek 28 grudnia
Od 8.00Małęczyn, ul. Makowska – 1 ks. (od Makowa do cmentarza)
Piątek – 29 grudnia
Maków Wieś – od 15.00 – ul. Grota Roweckiego, ul. Błękitna, ul. Dębowa, ul. Szafirowa – 1 ks.
Sobota – 30 grudnia
Maków Nowy – od. 8.00 Osiedle: ul. Olchowa, ul. Turkusowa, ul. Diamentowa, ul. Lawendowa, ul. Leśna, ul. Zielona, ul. Piękna – 1 ks.
Od 8.00 – MałęczynUl. Szkolna – 1 ks. (od Radomskiej do Lubelskiej bez innych uliczek, tylko jeszcze ul. Bajkowa) – 1 ks.
Wtorek – 2 stycznia
Od. 8.00Małęczyn – ul. Ks. I. Ziembickiego (od ul. Szkolnej do ul. Pogodnej) – 1 ks
Od 15.00Małęczyn – ul. Dębowa, ul. Ks. I. Ziembickiego 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, ul. Słoneczna, ul. Cyprysowa – 1 ks.
Środa – 3 stycznia
Od. 8.00Małęczyn – ul. Pogodna (od ul. Radomskiej), ul. Wiosenna (od ul. Ks. I. Ziembickiego) –  1 ks.
Od. 15.00Małęczyn –  ul. Zachodnia (od ul. Makowskiej) – 1 ks.
Czwartek – 4 stycznia
Od 8.00Małęczyn – ul. Wschodnia (od ul. Makowskiej)  – 1 ks.
Od 15.00Małęczyn – uliczki osiedlowe – ul. Storczykowa,  ul. Brzozowa, 2 ulice bez nazwy odchodzące od ul. Radomskiej
Piątek – 5 stycznia
Od 8.00Małęczyn – ul. Ks. I. Ziembickiego (od lasu do ul. Pogodnej) – 1 ks.
Od 8.00Małęczyn – ul. Radomska – od ul. Makowskiej w stronę Janowa – 1 ks.
Od 15.00Małęczyn , ul Makowska 19 i 21 – domy za domem weselnym– 1 ks.
Poniedziałek – 8 stycznia
8.00Małęczyn – ul. Radomska od kapliczki do zakrętu nr. 85
15.00Małęczyn – ul. Radomska – od strony Grzmucina do zakrętu 85 i 2 domy w głąb)
Wtorek – 9 stycznia
8.00Małęczyn – ul Lubelska (od lotniska do domu weselnego)
8.00Małęczyn – ul. Lubelska (od domu weselnego do końca i potem ul. Działkowa)
15.00Małęczyn – ul Kościelna – 2 księży