IV Niedziela Adwentu

1. Cieszymy się głoszonym nam Słowem Bożym i rekolekcjami w naszej parafii, które prowadzi ks. Grzegorz Głąb, a jutro dzień spowiedzi w godzinach: 7.30 – 10.00 i od 16.00 – 19.00.
2. We wtorek zapraszamy dzieci i młodzież na ubieranie świąteczne kościoła. Główną projektantką wystroju świątyni będzie p. Agnieszka Skrok, a wykonawcą niezwykłego żłóbka w ołtarzu jest p. Stanisław Zieliński
3. W nadchodzącą sobotę będziemy przeżywać Wigilię, zapraszamy wówczas, wszystkich Parafian na ostatnią Mszę św. roratnią po której połamiemy się opłatkiem. W tym tygodniu nie ma żadnych spotkań formacyjnych, a wszystkie grupy parafialne zapraszamy na to właśnie spotkanie.
4. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich czy znajomych. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
5. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
6. U pana organisty Piotra, który dziękuję za wszelka życzliwość, są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny i parafialna karta statystyczna, którą wypełnioną oddamy ks. proboszczowi w czasie wizyty duszpasterskiej.
7. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym min: obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole
8. Ofiary tego tygodnia: 200 zł – bezimienna z ul. ks. Ziembickiego, 100 zł – p. Eugeniusz Seweryn z Janowa, 200 zł – p. Gańscy z Małęczyna, 200 zł – od narzeczonych
9. Opiece Matki Bożej polecamy przyszłych Nowożeńców, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia, jak również Rekolekcjonistę – ks. Grzegorza Głąba. Zdrowaś Maryjo…