IV Niedziela Wielkanocy

1. Czwartą niedzielę Wielkanocną przeżywamy jako Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. W naszej parafii kończy się to wielkie diecezjalne wołanie modlitewne zainicjonowane przez bp. Marka Solarczyk począwszy od Zwiastowania Pańskiego o robotników na Bożej Winnicy. Tym bardziej cieszy fakt obecności Rektora naszego Wyższego Seminarium wraz z klerykami. Po Mszy św. o 9.30 zapraszamy serdecznie dzieci na spotkanie z klerykami, a po Mszy o 12.00 – młodzież. Ciągle musimy prosić Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Ofiarami na tacę będziemy wspierać materialnie nasze Seminarium.
2. Poniedziałek rozpoczyna maryjny miesiąc maj. Na Eucharystii i nabożeństwie majowym możemy tyle ważnych spraw poddać Bożej opiece przez ręce Matki Bożej. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych, W naszym kościele nabożeństwo majowe o 17.30, a w niedzielę o 16.00.
3. Dzień 1 maja – to Święto Pracy i wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, Jest zatem okazja, by żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym, jak też modlić się za bezrobotnych i poszukujących pracy.
4. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
5. W środę 3 maja będziemy cieszyć się uroczystością Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte w porządku niedzielnym. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Tego dnia ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.
6. W sobotę, 6 maja, przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej, zwłaszcza że przez cały bieżący tydzień trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
8. W następną niedzielę rozpoczynamy nowennę do naszego Patrona – Św. Andrzeja Boboli przygotowującą nas do uroczystości odpustowej
9. Ruszył system E- cmentarze. Wiąże się z tym uporządkowanie ewidencji grobów. Można sprawdzić status swego grobu i zobaczyć jego zdjęcie. Po spotkaniu z Radą Parafialną zostały ustalone stawki związane z utrzymaniem cmentarza: dzierżawa na 20 lat: nie od osób pochowanych tylko od grobu: 700 zł – za grób dwuosobowy, grób do 4 osób – 800 zł. Nowe miejsca na cmentarzu mogą jedynie wykupić parafianie jeśli nie maja grobu rodzinnego w chwili śmierci bliskiej osoby mieszkającej w naszej parafii. Cena jednego miejsca to 1500 zł. Z racji pogrzebu będzie pobierana opłata za śmieci – 100 zł. Wprowadzone stawki są bardzo preferencyjne zatem proszę o uregulowanie zaległości. Jest wiele grobów które nie mają opłacone dzierżawy od wielu lat. System wykazuje dłużników, w razie jakiejś pomyłki lub nieścisłości proszę o kontakt, czy też doniesienie dowodu wpłaty w godzinach pracy kancelarii. Wpłaty można również regulować przelewem na konto parafialne podając swoje dane, nazwiska pochowanych i lokalizację grobu (sektor, miejsce, rząd).
10. Spotkania: czwartek: g. 18.30 – schola młodzieżowa, sobota: g. 9.00 – ministranci starsi, g. 10.00 – ministranci młodsi g. 11.00 – schola dziecięca, 12.00 – grupa teatralna, Niedziela po Mszy o 7.30 – KŻR
11. Bóg zapłać za wcześniejszą ofiarę od p. Jana Nadolskiego – 200 zł, bezimienna od Jubilatów z Janowa – 200 zł, z Janowa 2 razy po 200 zł i 100 zł, z Kiedrzyna – 200 zł, z Klwatki – 100 zł.
12. W Gościu niedzielnym min: jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji oraz o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.
13. Przyszłych Nowożeńców polecamy opiece Matki Bożej, naszych seminaryjnych Gości i Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…