IV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

9 lipca 2023 roku

1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka nasz Pan i Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie.

2. W poniedziałek, 10 lipca, przypada I. rocznica śmierci Ks. Józefa Jarosza. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o łaskę nieba dla Ks. Józefa.

3. Dziękujemy Panu Robertowi Wójcikowi i jego druhom z OSP Klwatka Królewska za prace związane z uporządkowaniem ogrodzenia.

4. W przyszłą niedzielę, 16. dzień miesiąca i szczególny dzień modlitw przez wstawiennictwo naszego patrona św. Andrzeja Boboli. Wszystko na to wskazuje, że tego dnia na Mszach Świętych o 9.30 i 12.00 będziemy gościć młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która w tym czasie będzie przebywać na obozie fundacyjnym w Radomiu.

5. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: 200 zł p. Wiesława i Stanisław Gromscy z Janowa, bezimiennie z Warszawy 300 zł, bezimiennie 100 zł.

6. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym m.in. o: nieznanych wypowiedziach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, a także o Rodzinie Ulmów, którzy we wrześniu będą beatyfikowani, a w dodatku radomskim „Rocznica koronacji w skarżyskiej Ostrej Bramie”.

7. Opiece Matki Bożej polecamy naszych nowożeńców Natalię i Sebastiana, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa, a także, Antoninę Helenę, Igę oraz Antoninę, które przez sakrament chrztu św. zostały włączone do wspólnoty uczniów Chrystusa. Zdrowaś Maryjo…