IV Niedziela zwykła

1. W ostatnią niedzielę stycznia obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
2. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o dar powołań do służby kapłańskiej, szczególnie z naszej parafii.
3. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Tego dnia będzie obrzęd poświęcenia świec, które są znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata. Msze św. o 7.00, 17.00 i 18.00. Nie ma tego dnia wyjazdu do chorych. Spowiedź przed Mszą św. o godz. 7.00 oraz od 16.00
4. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy zatem naszą modlitwą wszystkich, którzy składając śluby zakonne całkowicie ofiarowali swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.
5. W I sobotę Msza św. o g. 15.00 (intencja wolna) i nabożeństwo pierwszosobotnie wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu.
6. Po feriach wracamy do spotkań: Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, piątek – 17.00 – oaza dziecięca, 18.30 – oaza dla starszych. W sobotę zbiórki: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci., 11.00 – schola dziecięca, 16.00 – nauka gry na gitarze, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 – wspólne (i tak będzie co miesiąc, na prośbę wielu osób) spotkanie KŻR i Rodziców modlących się za swoje dzieci.
7. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: bezimienna: 100 zł na Fundusz Św. Andrzeja Boboli.
8. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy ks. Rektora oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…