V Niedziela zwykła

1. Dzisiejsze biblijne czytania przypominają nam ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki.
2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.
3. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Wpierajmy naszych chorych troskliwą opieką i pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy cierpią na różne dolegliwości, by swe cierpienia przeżywali w wytrwałości i pokoju serca zawierzając się Matce Boleściwej. Z posługą sakramentalną udamy się w marcu.
4. Spotkania tego tygodnia: Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, piątek – 17.00 – oaza dziecięca, 18.30 – oaza dla starszych. W sobotę zbiórki: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci., 11.00 – schola dziecięca, 16.00 – nauka gry na gitarze,
5. W najbliższą sobotę o godz. 12.00 odbędzie się casting do przepięknego przedstawienia o tematyce religijne pt. „Gość oczekiwany” – Zofii Kossak – Szczuckiej, które będzie wystawione w naszej parafii na dużej scenie w dniu 7 września.
6. W tym tygodniu są wolne intencje o godz. 17.30
7. Zapraszamy w następną niedzielę kandydatów do sakramentu bierzmowania na Mszę o g. 16.00, a potem na spotkanie formacyjne.
8. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…