Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni.
2. Dziś wieczorem o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia
3. Z racji Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro dopiero przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy, by się zaangażować w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.
4. Dziś odbywają się wybory samorządowe, zachęcamy do wzięcia w nich udziału i wspierania tych, którzy poświęcają swoje zaangażowanie dla dobra naszej „małej ojczyzny”, w tym naszej parafii.
5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę biblijną.
6. Cieszy fakt ogromnego zainteresowania (2 autokary) wyjazdem na pielgrzymkę do Strachociny i innych pięknych miejsc Podkarpacia.
7. Spotkania tego tygodnia: Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, piątek – oaza dziecięca po drodze krzyżowej, oaza dla starszych po drodze krzyżowej. W sobotę zbiórki: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci., 11.00 – schola dziecięca, 16.00 – nauka gry na gitarze,
8. W następną niedzielę po Mszy św. o g. 10.30 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. wraz z rodzicami, a po Mszy o g. 12.00 spotkanie dzieci rocznicowych wraz z rodzicami.
9. Bóg zapłać za ofiarę tego tygodnia: na rozbudowę kościoła: p. Chrzanowscy z ul. Radomskiej – 300 zł, bezimienna z ul. ks. Ziembickiego – 100 zł.
10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: śp. Magdalenę Adamczyk, śp. Marię Wilkowską, śp. Magdalenę Mazurkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
11. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, Alana, który przez sakrament chrztu został włączony do wspólnoty uczniów Chrystusa oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…