Poniedziałek Wielkanocny

1. 7 kwietnia będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas. Przed tą niedzielą zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, od wtorku do soboty o godz. 15.00, a w następną niedzielę przed Mszą św. o godz. 16.00. Składając tego dnia ofiary na tacę, będziemy mogli wesprzeć dzieła miłosierdzia naszej diecezjalnej Caritas.
2. Panu Bogu i ludziom składamy dziękczynienie, za to wszystko co było duchowym i materialnym dziełem w czasie Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego: począwszy od Wielkiej Środy, gdy z Pasterzem diecezji Ks. bp Markiem Solarczykiem wchodziliśmy w tajemnice naszego Odkupienia. Dziękuję zatem:
– za prowadzenie dróg krzyżowych: Ks. Krzysztofowi (oraz za rekolekcje szkolne dla naszych dzieci), dk. Jakubowi, (również za kazania pasyjne) ministrantom i scholii: paniom katechetkom wraz z uczniami ze Szkoły w Małęczynie i Klwatce Królewskiej, lektorom, grupie modlitewnej,. Mateuszowi Szarpakowi, Jakubowi Domagale, za pomoc techniczną na drogach krzyżowych,
– za liturgię i oprawę Triduum – ogromne podziękowania ks. Krzysztofowi, ks. diakonowi Jakubowi, ks. Damianowi Mateuszowi Kupiszowi, Dawidowi Mąkosie i wszystkim ministrantom, scholii, lektorom, p. organiście Piotrowi za śpiew Gorzkich Żali i oprawę muzyczną w czasie Triduum., Mai Ciok za zdjęcia. – za ogromne prace porządkowe – p. kościelnemu Sebastianowi Łukawskiemu wraz z żoną Edytą oraz p. Zbigniewowi Skrokowi, za sprzątanie kościoła.
– za piękną dekorację p. Agnieszce Skrok z mężem Pawłem i synem Piotrem oraz tym, którzy tak licznie ją ubierali. Wszystkim dobrodziejom, którzy składali ofiary na kwiaty. Braciom Strażakom na czele z prezesami p. Janem Wasiakiem i Robertem Wójcikiem, za uczestnictwo w adoracji grobu i w procesji rezurekcyjnej.
– za bardzo liczny udział – Parafianom, którzy się przyczynili do piękna tych najważniejszych dni naszej wiary.
– za wszelkie objawy życzliwości wobec nas kapłanów, również związanej z darami na stół wielkanocny.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotą miesiąca, W I czwartek Msza św. o dar powołań o g. 17.30 a adoracja Najświętszego Sakramentu o g. 20.00, W większości jesteśmy w stanie łaski uświęcającej ważne jest zatem, aby w I piątek przyjąć w piątek Komunię Św. wynagradzającą. Spowiedź od 16.30. Z racji oktawy wielkanocnej tego piątku nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponieważ we wtorek był świąteczny wyjazd do chorych, zatem następny będzie w I piątek maja.
4. W sobotę o godz. 18.00 w kościele rozpocznie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, podczas którego nastąpi weryfikacja kto będzie dopuszczony do tego sakramentu.
5. W dniach 22-23 czerwca, czyli pierwszy weekend wakacji organizujemy pielgrzymkę autokarową do niesamowitych miejsc na południu Polski. Najpierw nawiedzimy sanktuarium oraz dom rodzinny bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie (Diecezja Tarnowska), młodej dziewczyny, która umarła śmiercią męczeńską. Następnie udamy się do sanktuarium św. Jana w Dukli, które swoją historią sięga do XVIII wieku. Potem czeka nas urokliwy spacer po znanym miejscu dla wszystkich kuracjuszy, czyli Iwoniczu-Zdrój – perle podkarpackich uzdrowisk. Na koniec dnia dojedziemy do Miejsca Piastowego, czyli do sanktuarium św. Michała Archanioła, gdzie będziemy mieć nocleg. W niedzielę, po śniadaniu wyruszymy do Strachociny, czyli do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej, zwiedzimy to wyjątkowe miejsce i będziemy mieli również czas na cichą indywidualną modlitwę przy św. Andrzeju Boboli. W drodze powrotnej do parafii zatrzymamy się w Łańcucie, by zaczerpnąć świeżego powietrza i podziwiać uroki przyzamkowego parku.
6. W  następną niedzielę po Mszy o 9.00 spotkanie KŻR i Różańca rodziców za dzieci, a w niedzielę 14 kwietnia, po Mszy Św. o g. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci wraz z rodzicami, którzy 2 czerwca będą przeżywały w naszej parafii Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Na spotkaniu będą już przekazane wszelkie informacje organizacyjne wraz z programem uroczystości. Stąd obecność wszystkich dzieci rocznicowych jest obowiązkowa.
7. W niedzielę odbędą się wybory samorządowe, zachęcamy do wzięcia w nich udziału i wspierania tych, którzy poświęcają swoje zaangażowanie i czas dla dobra naszej „małej ojczyzny”, w tym naszej parafii.
8. Nasze ofiary dziś są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ofiary tego tygodnia: 1000 zł z Janowa, 400 zł z ul. ks. Ziembickiego, 100 zł z ul. Lubelskiej, 100 zł z ul Bankowej, 100 zł z Łodzi, 50 zł z Klwatki Królewskiej, p. Tadeusz Pszczoła z Klwatki Królewskiej – 200 zł.
9. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia… Zdrowaś Maryjo…