Niedziela Palmowa

Komunikat: Drodzy Siostry i Bracia, Czcigodni Księża, Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybp Tadeusza Wojdy, tegorocznym obchodem Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do wielkiego Jubileuszu dwutysiąclecia naszego Odkupienia, który będziemy przeżywać w 2033 r. Niech ten czas będzie naszym dziękczynieniem i uwielbieniem Trójcy Św. za dzieło Odkupienia.                                           Biskup Marek
1. Niedzielą Palmową wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Dziś o 19.00 droga krzyżowa w Radomiu.
2. Obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Jest to rocznica męczeńskiej śmierci beatyfikowanej pół roku temu rodziny Ulmów, a zarazem okazja, by modlić się o pokój i aby w drugim człowieku umieć zobaczyć swojego bliźniego.
3. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnią nauką pasyjną.
4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona corocznie 25 marca z racji Wielkiego Tygodnia jest przeniesiona na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia.
5. W Wielki Wtorek od g. 8.00 wyjazd świąteczny do chorych z posługą sakramentalną. – 2 księży. Proszę zgłaszać ewentualnych dodatkowych chorych, którzy nie są wpisani na comiesięczną listę. Tego dnia zapraszamy mężczyzn na g. 18.00 do pomocy w ubieraniu „ciemnicy” i Grobu Pańskiego.
6. W Wielką Środę na Mszy o g. 17.00 będzie pośród nas Pasterz naszej diecezji – bp. Marek Solarczyk. Zapraszamy do udziału w tej Eucharystii, podczas której będziemy mogli mu wyrazić wdzięczność za troskę o diecezję i naszą parafią.
7. W Wielki Czwartek będzie celebrowana tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Adoracja Najświętszego sakramentu do 21. Liturgia tej Mszy św. rozpocznie się o godz. 18.00 podczas której będzie obrzęd przyjęcia nowych ministrantów. Zbiórka ministrancka – godz. 14.00. Są jeszcze wolne intencje w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę.
8. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków do trzech. Za uczestnictwo w liturgii Wielkiego Piątku można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.00 do 17.00. Tego dnia nasze ofiary są składane na Grób Pański. Na zakończenie modlitwy Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Drogę krzyżową poprowadzi o godz. 17.00 grupa modlitewna. O 17.30 rozpocznie się nabożeństwo wielkopiątkowe. Adoracja Najświętszego sakramentu do 22.00. Zachęcamy do licznego udziału w adoracji Pana Jezusa w grobie ministrantów, wszystkie wspólnoty parafialne, druhów Strażaków. Zbiórka ministrancka – godz. 10.00
9. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim w godz:. 8.00 – 13.00 i 17.00 – 20.00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy do kościoła pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w naszym kościele w godzinach: 8.00 – 13.00.
10. O zmierzchu rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału. Wigilia Paschalna rozpocznie się o 20.00. Na tę uroczystą liturgię przynosimy ze sobą świece. Zbiórka ministrancka g. 13.00.
11. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem Alleluja ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Zapraszamy do uczestnictwa przedstawicieli miejscowości, ministrantów, wspólnotę KŻR i Różańca za dzieci, wszystkie grupy parafialne W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. wg porządku niedzielnego
12. Czas wielkanocny to wzmożona obecność na cmentarzu. Szczególnie apeluję o segregację śmieci i umiar w kładzeniu plastikowych zniczy i kwiatów.
13. Dziękuje za bezimienne ofiary na kwiaty: z Lasowic – 50 zł, KŻR p. Ireny Kwiek z Kiedrzyna – 300 zł, od KŻR z ul. Kościelnej – 200 zł, 100 zł oraz 2 ofiary z Klwatki Królewskiej po 50 zł. Na projekt rozbudowy kościoła: 2 tyś z Klwatki Królewskiej, 100 zł od p. Mortka z Kiedrzyna, 100 zł z Makowa Nowego. Na fundusz Św. Andrzeja – 100 zł.
14. Opiec Mati Bożej i naszego Patrona powierzamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia…