V Niedziela Wielkiego Postu

Komunikat: W Niedzielę Palmową 24 marca br., odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta Radomia. Pragniemy pozostać przy tej pięknej tradycji, stanowiącej rodzaj wspólnego podsumowania naszego przeżywania Wielkiego Postu i bardziej bezpośredniego wejścia w tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa, uobecnianej w liturgii Wielkiego Tygodnia. Do uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej zapraszam i zachęcam nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców Radomia i okolic. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 na placu przy kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu (Fara), a zakończy przy Katedrze Radomskiej.                                                                                Bp Marek

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu wkraczamy w okres pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, jak również podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
2. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nowennie w dniach 16-24 marca poprzez modlitwę indywidualną (o godz. 21.20) i wspólnotową (u nas po Mszy św. o 17.00) w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki
3. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu. Owocnie wykorzystajmy te dni. Pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas wielkich rzeczy, przede wszystkim korzystając z sakramentu przedświątecznej spowiedzi św. dającej uzdrawiającą i przebaczającą moc Pana. Jutro spowiedź dekanalna w naszej parafii w godzinach: 7.30 – 10.00 (przerwa 8.30 – 9.00 oraz 16.00 – 19.00 (przerwa 18.00 – 18.30).
4. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g.16. 00 oraz w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o g. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o g.18.30.
5. We wtorek przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za Solenizantów i wszystkich mężczyzn: ojców, mężów i synów, by ich Patron wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
6. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Procesje z palmami przed Mszą o godz. 10.30 ze szczególnym udziałem dzieci oraz przed sumą o godz. 12.00. Przygotujmy zatem palmy, byśmy czynie uczestniczyli w pamiątce wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
7. W środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej podczas którego omówiono wiele zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszej wspólnoty. Została podana informacja o tragicznej ilości nowych miejsc na cmentarzu i braku możliwości jego rozszerzenia (za 5-6 lat będzie już on cmentarzem zamkniętym bez możliwości pochowania jeśli ktoś nie ma rodzinnej mogiły), oraz o zmienionej, ale o wiele bardziej korzystnej koncepcji rozbudowy naszego kościoła.
8. Na naszych braci strażaków zawsze można liczyć! Podziękowania kieruje na ręce p. Roberta Wójcika, który wraz z druhami z Klwatki w poniedziałek sadził drzewa z tyłu naszego parkingu, oraz p. Daniela Grylaka, który zorganizował te sadzonki. Wielkie podziękowania dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Klwatki że kolejny raz dostarczyły wspaniałe pierogi, dla p. Józefa z ul. ks. Ziembickiego i p. Stanisława – za wspaniałe wiktuały na dzień spowiedzi dekanalnej i p. Barbary Łosionek która wszystko to przygotuje.
9. Spotkania: Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, piątek – oaza dziecięca po drodze krzyżowej, oaza dla starszych po drodze krzyżowej. W sobotę zbiórki: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci., 11.00 – schola dziecięca, 12.00 – próba teatralna, 16.00 – nauka gry na gitarze,
10. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego: 50 zł i 100 zł z Klwatki Królewskiej, 100 zł z ul. Lubelskiej, 200 zł – od KŻR z Janowa, 50 zł z Makowa Nowego, 100 zł z ul. Zachodniej. p. Stanisław Gromski – 100 zł, na fundusz Św. Andrzeja Boboli – 100 zł.
11. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy Adama i Natalię, którzy przez chrzest św. zostaną włączeni do wspólnoty uczniów Chrystusa oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…