Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. To ostatnia niedziela posługi naszego dk. Jakuba Szczepańczyka, któremu z serca dziękujemy za jego sumienność, wszelką pomoc duszpasterską i wiele cech charakteru, którymi nas ubogacał. Diakon mgr Jakub (we wtorek obrona magisterska) wygłosi kazania odpustowe, a już jako neoprezbiter będzie sprawował u nas swoją Mszę św. prymicyjną w uroczystość Bożego Ciała o godz. 9.00.
2. Dziś na Mszy św. o g. 10.30 nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Próby w tym tygodniu: 13 maja o 19.30, 15 i 17 maja o g. 19.00. A po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi rocznicowymi i ich rodzicami.
3. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.
4. Trwa przygotowanie do czwartkowej uroczystości odpustowej w naszej parafii poprzez odmawianie na nabożeństwie majowym nowenny do Św. Andrzeja Boboli, oraz przez nabożeństwo 40 – godzinne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 7.00. i będzie trwać do 17.00 i w cały dzień odpustu do Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Z tej racji nie będzie czwartkowej wieczornej adoracji o godz. 20.00. Porządek liturgii w odpust Msze św. o g: 7.00, 9.00, 17.30 – nabożeństwo do Św. Andrzeja Boboli (składamy prośby i dziękczynienia do świeczkomatu) i uroczysta Msza św. wraz z procesją o g. 18.00. na którą zapraszamy reprezentantów wszystkich miejscowości, grupy parafialne oraz braci strażaków.
5. Przygotowujemy się też do uroczystości Zesłania Ducha Św. którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy na nabożeństwie majowym połączoną ze śpiewem Litanii Loretańskiej i nowenną do Św. Andrzeja Boboli
6. Uroczystością Zesłania Ducha Św. kończymy okres paschalny. Dobiega końca czas Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i po Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc uczynić zadość temu przykazaniu kościelnemu.
7. Zachęcamy do wparcia chorego małego Stasia. Szczegóły na banerze wiszącym przy parkingu.
8. Osoby wybierające się na pielgrzymkę do Strachociny proszone są o wpłacenie całość kwoty do końca miesiąca maja.
9. Bardzo cieszy fakt, iż w najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem ks. bp. Marka Solarczyka odbędą się finały mistrzostw ministrantów w piłkę nożną. Po Eucharystii, na hali w szkole w Małęczynie, rozpoczną się rozgrywki, zatem będziemy trzymać kciuki i kibicować naszym ministrantów.
10. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia:: bezimienna z u. Działkowej – 100 zł. Kwota 390 zł – to ofiara zebrana na pogrzebie śp. Marianny Szczęsnej, która, wolą rodziny została przekazana na rozbudowę świątyni. W I dzień nowenny do Św. Andrzeja Boboli – anulowanie długu przez ks. Damiana Fołtyna zaciągniętego przez parafię – 5 tyś i anulowanie długu przez pewna osobę – 50 tyś. Tym sposobem i dzięki ofiarności wiele Parafian zostało z 280 tyś jedynie 120 tyś długu i kredyt, który spłacamy comiesięcznie.
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Mariannę Szczęsną i Tomasza Kozieł. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Przyszłych nowożeńców oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej i naszego Patrona Zdrowaś Maryjo…