Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś obchodzimy dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą.
2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 17.30 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.
3. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi, jako Matki Kościoła Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.
4. W czwartek, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat. Tego dnia spotkanie lektorów o godz. 19.00.
5. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do piękna naszej uroczystości odpustowej, przede wszystkim przez liczną obecność na nabożeństwie i Eucharystiach odpustowych oraz aktywny udział w procesji. Znamienitym jest fakt, iż w tak ważnym dniu został poświęcony staraniem społeczności miejscowości Małęczyn feretron Św. Andrzeja Boboli wykonany z całego serca i bezpłatnie przez p. Stanisława Zielińskiego oraz została przeprowadzona renowacja niektórych sztandarów. Składamy serdeczne podziękowania za to dobro Parafianom z Małęczyna i Makowa Nowego na ręce pań: Anny Muszyńskiej, Edyty Łukawskiej i Doroty Masiarz. Dziękujemy p. Agnieszce Skrok, za piękną kompozycje kwiatową przygotowana specjalnie na odpust oraz p. Barbarze Łosionek za przygotowanie posiłku oraz paniom: Edycie Mędrzeckiej i Edycie Łukawskiej za pomoc podczas obecności w księży w domu parafialnym. Prosimy również już dziś mieszkańców wyznaczonych miejscowości o przygotowywanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Procesja przejdzie trasą jak w zeszłym roku.
6. W sobotę, w katedrze radomskiej z rąk ks. bp. Marka Solarczyka 9 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie, pośród nich nasz diakon Jakub Szczepańczyk, będziemy z nim w tej tak ważnej chwili, a całą wspólnotę parafialną prosimy o modlitwę w jego intencji. Z tej racji nie będzie zbiórek i spotkań formacyjnych, a dzieci i młodzież zachęcamy do zapisania się na wyjazd do Radomia
7. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej parafii wielkie święto – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Próby w tym tygodniu; w poniedziałek o 19.30, w środę i czwartek o 19.00, w piątek zaś o g. 15.00 – pierwsza spowiedź dzieci oraz ich rodziców.
8. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się szczególne modlić za nasze kochane mamy o Boże bł, a dla tych, których Pan powoła o łaskę nieba.
9. Przypominamy, że osoby wybierające się na pielgrzymkę do Strachociny proszone są o wpłacenie całość kwoty do końca miesiąca maja.
10. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: 100 zł – p. Roman Wójcik – 100 zł,– bezimienna z Małęczyn – Pieńki – 200 zł, bezimienna z Klwatki – 200 zł, p. Krystyna z Janowa – 1000 zł.
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Leokadię Nadolską i Leszka Ostrowskiego. Wieczny odpoczynek…
12. Przyszłych nowożeńców oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej i naszego Patrona Zdrowaś Maryjo…