Poniedziałek Wielkanocny

1. 16 kwietnia będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to jednocześnie święto patronalne Caritas. Dlatego składając tego dnia ofiary na tacę, będziemy mogli wesprzeć dzieła miłosierdzia naszej diecezjalnej Caritas.
2. Bóg zapłać za prowadzenie dróg krzyżowych: Ks. Damianowi, ministrantom: paniom katechetkom wraz z uczniami ze Szkoły w Małęczynie i Klwatce Królewskiej, szczególnie tegorocznym bierzmowanym z obu szkół, wspólnocie KŻR, lektorom, grupie teatralnej, grupie modlitewnej,. Mateuszowi Szarpakowi, Jakubowi Domagale, Piotrowi Łukawskiemu, za światła na drogach krzyżowych, Za liturgię i oprawę Triduum i Świąt Paschalnych – ogromne podziękowania ks. Damianowi, ministrantom, scholii, lektorom, p. organiście i p. kościelnemu, Strażakom, Mai Ciok za relacje fotograficzne, oraz Wszystkim, którzy się przyczynili do piękna oprawy tych najważniejszych dni naszej wiary, oraz wszystkim za uczestnictwo w procesji rezurekcyjnej.
3. Składam serdeczne podziękowania za niezwykłą życzliwość firmie Kobalt – p. Marzeny i Mariusza Wilkowskich, za prace związane z parkingiem i formą rozłożenia płatności. Ten parking jest jeszcze w stanie surowym, proszę zatem o ostrożne i spokojne z niego korzystanie, by nie naruszyć jego struktury oraz o umiejętne parkowanie. Kiedyś może będzie położona na nim kostka. Dziekuję p. Lechowi Dziadurze za wyznaczenie działki na parking. Za prace oświetleniowe na terenie parafialnym – szczególnie p. Łukaszowi Wójcikowi, oraz: Markowi Chojnackiemu, Markowi Tuszyńskiemu, Wojciechowi Pochylskiemu i p. Janowi Wasiakowi, a za uporządkowanie terenu pod parking – za wycinkę drzew – naszym braciom Strażakom oraz p. Wiesławowi Muszyńskiemu i p. Tomaszowi Koryckiemu. Wielkie wyrazy wdzięczności składam p. Andrzejowi Tedeszwili i Robertowi Wójcikowi, za prace oświetleniowe wokół kościoła i OSP Klwatka Królewska i za zasponsorowanie ledowych reflektorów i oraz braciom Strażakom z OSP Kiedrzyn za prace na cmentarzu. Bóg zapłać wszystkim którzy składali swe ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz pomoc w jego ubieraniu oraz ciemnicy – dekoratorce – p. Agnieszce Skrok z całą rodziną, p. kościelnemu Sebastianowi z małżonką Edytą i synami, p. Zbigniewowi i Marioli Pająkom, p. Tomaszowi Siczkowi. Dziękuje za ofiary na malowanie dachu kościoła: p. Władysław Sabisz z Mysliszewic – 200 zł, bezimienna z Kiedrzyna – 200 i 100 zł, z ul. ks. Ziembickiego – 2 bezimienne – po 100 zł, 3 bezimienne z Klwatki Królewskiej – 200 zł. bezimienna z Kiedrzyna i Małęczyna po 50 zł., i 4 bezimienne ofiary na kwiaty. Dziękuję rodzicom naszych kandydatów, którzy został przyjęci do grona ministrantów, za cegiełkę w postaci 1000 zł na remont domu parafialnego.
4. Nasze ofiary dziś są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski
5. Spotkania tego tygodnia: czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, sobota: g. 9.00 – ministranci starsi, g. 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci, g. 11.00 – schola dziecięca, 12.00 – grupa teatralna, niedziela – po Mszy św o 12.00 – spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych
6. W dzisiejszym świątecznym powiększonym numerze Gościa niedzielnego min: o paschalnych spotkaniach ze Zmartwychwstałym Panem
7. Przyszłych Nowożeńców polecamy opiece Matki Bożej, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…