Uroczystość Chrystusa Króla

1. Dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Tylko z Nim zjednoczeni możemy zdążać do Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelka łzę” i będzie wszystkim we wszystkich. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
2. W czwartek, 30 listopada, przypada święto Św. Andrzeja Ap. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”. Przez jego wstawiennictwo można powierzać sprawy matrymonialnie i wypraszać upragnione potomstwo.
3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Wyjazd z posługą sakramentalną o g. 8.00 i będzie to wyjazd świąteczny. Tego dnia będziemy przepraszać Boże Serce za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Św. o g. 17.00. Okazja do I piątkowej spowiedzi od godz. 16.00. W I sobotę powierzymy naszą parafię Tej, która jest naszą Matką i Pośredniczką. Uczynimy to podczas I sobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej o godz.15.00
4. Czas przygotować się do Adwentu – radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Już w przyszłą niedzielę wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas. Za tydzień zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w zakrystii. Będzie też można nabyć świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską wigilię”, Pojawi się też drzewko adwentowe z serduszkami, które będzie można zabrać i w wraz z nim zrobić upominek świąteczny naszym seniorom z parafii do których jedziemy w czasie I piątków. Zaplanujmy ten czas, tak byśmy mogli uczestniczyć w roratach i razem ze św. Franciszkiem budować szopkę Panu Jezusowi.
5. Spotkania tego tygodnia:. Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, piątek – 18.30 – oaza dla starszych. W sobotę zbiórki: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci., 11.00 – schola dziecięca, 12.00 – próba teatralna, 16.00 – nauka gry na gitarze, Niedziela po Mszy o 7.00 – wspólnota KŻR a po godz. 9.00 – Wspólnota modlitewna Różańca rodziców za dzieci
6. Bóg zapłać za ofiary: p. Stanisława Lipka z Radomia – 300 zł, bezimienna z ul. Zachodniej – 100 zł.
7. Na piątkowym spotkaniu Rada Parafialna zapoznała się z finansami parafii, które będą tez ukazane pod koniec roku, w trosce zaś o dobro wspólne naszej wspólnoty zatwierdziła pomysł założenia monitoringu na cmentarzu, i apeluje o roztropność związaną z segregacją śmieci – wyjmowanie kwiatów z dojniczek oraz składanie do kompostownika roślin. Wskazała również, by wszelkie naruszenia związane z właściwym korzystaniem z parkingu przykościelnego zgłaszać policji, a w ostateczności zamontować szlabany. Jest też bardzo poważana decyzja dotycząca powiększenia powierzchni kościoła wraz z wybudowaniem wieży nad prezbiterium. Niniejszym zatem zaczynamy ogromną inwestycję, którą miejmy nadzieję zakończyć z pomocą Bożą i ludzką za 3 lata, gdy będziemy obchodzić 70 rocznicę erygowania parafii.
8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, min: o tym co łączy, a co różni Kościół katolicki i prawosławny a jako dodatek kalendarz ścienny na Nowy Rok.
9. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy, Nowożeńców: Marlenę i Michała Wydrę oraz Elenę, która została przez chrzest św. włączona do grona uczniów Chrystusa, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia…. Zdrowaś Maryjo…