XXXIII Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich, który ustanowił papież Franciszek. Uczmy się otwierać nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączajmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym. Nasze ofiary do puszek są przeznaczone na „Kościół w Potrzebie” Dziś też swą 12 rocznicę sakry biskupiej obchodzi nas Pasterz bp. Marek Solarczyk. Polecajmy Jubilata w modlitwie wspólnotowej i osobistej.
2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu.
3. W środę, przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali p. organistę i nasze schole podczas sprawowanych Eucharystii.
4. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.
5. Z racji dużego zainteresowania zostały jeszcze przywiezione kalendarze „Caritasu” na nowy rok w cenie 10 zł.
6. Serdecznie zapraszam na piątek na godz. 18.30 do Sali konferencyjnej Radę Parafialną. Nagromadziło się wiele spraw, które warto razem rozstrzygnąć.
7 Spotkania tego tygodnia:. Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, 19.00 – lektorzy, piątek – 17.00 – oaza dziecięca, 18.30 – oaza dla starszych. W sobotę zbiórki: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci., 11.00 – schola dziecięca, 12.00 – próba teatralna, 16.00 – nauka gry na gitarze
8. W przyszłą niedzielę Mszą Św. o g. 16.00 rozpocznie swoją działalność kolejna grupa formacyjna w naszej parafii OAZA RODZIN, która swoją troską obejmie małżonków i ich dzieci. Cieszymy się, że do Domowego Kościoła zgłosiło się 18 rodzin.
9. Nasze wsparcie materialne dla Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu wyniosło 5150 zł, Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary na rzecz ogrzewania świątyni i pomieszczeń parafialnych.
10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym min:
11 Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy, Ksawerego, który został przez chrzest św. włączony do grona uczniów Chrystusa, naszego Biskupa oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia…. Zdrowaś Maryjo…