Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Komunikat:  4 czerwca przypada 32. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Radomiu. Chcemy podziękować Panu Bogu za osobę naszego Świętego Rodaka, Jego pobyt wśród nas i wspomnieć dziedzictwo, jakie nam zostawił. Z tej racji sprawowana będzie Msza Święta w Radomskiej Katedrze, 4 czerwca 2023 roku, o godzinie 18.00.                                                                                                                           – Biskup Marek

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą! Podczas tak wielkiej uroczystości przyzywajmy darów Ducha Świętego dla 41. dzieci z naszej parafii, które po raz pierwszy przyjmują do swego serca Pana Jezusa. Niech Światło Ducha Pocieszyciela ich prowadzi po drogach wiary i przyjaźni z Chrystusem.
2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zamykając drugą sesję soborową, papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. W środę zaś, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
3. Rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie na pierwszej Mszy wieczorowej, (17.00 lub 17.30), a w niedzielę na Mszy św. o g. 16.00 będziemy odmawiali Litanię do Serca Pana Jezusa. Wpatrzeni w serce Chrystusowe sami starajmy się być ludźmi miłosiernymi i dobrego serca
4. Próba do Rocznicy I Komunii Św. we wtorek i środę o 19.00. Dlatego też kancelaria czynna będzie od 18.30 do 19.00. podczas której możemy uregulować sprawy związane z grobami naszych bliskich.
5. W czwartek, 1 czerwca, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w tej służbie. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy szczególnie księży neoprezbiterów którzy w wczoraj przyjęli z rąk ks. bp. Marka Solarczyka sakrament święceń kapłańskich.
6. W czwartek obchodzimy też Dzień Dziecka. Zapraszamy zatem dzieci z rodzicami na Eucharystię o godz. 18.00, aby wspólnie modlić się o wszelkie Boże łaski dla nich.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.. W czwartek o 18.00 Eucharystia o dar powołań a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi grupa modlitewna. W piątek wyjazd do chorych z posługą sakramentalną o godz. 8.00, a spowiedź od g. 16.00. W sobotę o g. 15.00 Msza św. i nabożeństwo I sobotnie oraz adoracja.
8. Pragnę podziękować rodzicom dzieci I komunijnych, za dar ołtarza, którym jest naczynie na wodę święconą oraz za prace porządkowe w kościele i na terenie parafialnym, a dzieciom za świadectwo wiary widoczne w sposobie zachowania w kościele i radosnym przeżywania tej uroczystości. Dziękuję p. Zbigniewowi Skrokowi i p. kościelnemu za generalne sprzątanie świątyni.
9. Wyprzedzając przyszłość pragnę poprosić o przygotowanie ołtarzy eucharystycznych: mieszkańców: Janów (w sadzie), Kiedrzyn (koło cmentarza), Małęczyn (przy figurce) i Lasowice (na placu kościelnym).
10. Dziś też już zapowiadamy radosne, uroczyste i smaczne grillowe zakończenie roku szkolnego w sobotę 24 czerwca, na które zapraszamy scholanki i ministrantów wraz z rodzicami oraz lektorów i grupę teatralną.
11. Za zgodą kurii diecezjalnej i Rady parafialnej została sprzedana działka na ul. Kościelna 13. Pozyskane środki materialne będą przeznaczone na prowadzone inwestycje: dalszy remont domu parafialnego i w niedalekiej przyszłości malowanie dachu kościoła.
12. Spotkania tego tygodnia – czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, sobota – 12.00 – grupa teatralna, niedziela po Mszy św. o 7.30 – spotkanie KŻR
13. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: p. Zofia Waniek – 1000 zł, p. główna zelatorka KŻR p. Alina Żyła – 200 zł, z ul. Zachodniej – 200 zł, z Klwatki Królewskiej – 200 zł
14. W Gościu niedzielnym min: „Sprawa Parakleta” adwokat, obrońca, pocieszyciel – czyli jak Duch Święty kontynuuje dzieło Jezusa na ziemi.
15.  Opiece Matki Bożej polecamy dzieci I komunijne, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia Zdrowaś Maryjo…