Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza Pan Jezus wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary.
2. W środę 24 maja br. obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Ona po wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach.
3. Tego też dnia, z inicjatywy pp. Benedykta XVI modlimy się też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany i za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.
4. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie modlitewnej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
5. W sobotę 27 maja, o godzinie 10.00 w radomskiej Katedrze Ksiądz Biskup Marek Solarczyk udzieli sakramentu święceń kapłańskich 7 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Otoczmy ich naszą modlitwą.
6. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Tego dnia na Mszy św. o g. 12.00 odbędzie się wielka uroczystość – I Komunia Św. dzieci z naszej parafii. Towarzyszmy tym dzieciom i ich rodzicom swym orędownictwem modlitewnym. Na tej Mszy św. udostępnijmy miejsce jedynie bliskim dzieci I komunijnych. W piątek o godz. 19.00 dzieci przystąpią również po raz pierwszy do sakramentu pokuty. Z racji przygotowań do I Komunii Św. nie ma żadnych spotkań formacyjnych w tym tygodniu. Nie ma też adoracji w czwartek.
7. Jeszcze raz pragnę podziękować za piękno odpustu parafialnego. Zarówno to widoczne, związane z oprawą, jak i to duchowe – trwanie na modlitwie nowenny, nabożeństwa 40 godzinnego i obecność w samym dniu naszego Świętego Patrona. Dziękuję serdecznie – ks. Damianowi, ministrantom, p. kościelnemu i p. organiście, wspólnocie KŻR, braciom strażakom, uczestnikom procesji, którzy czynnie wzięli w niej udział i wszystkim, którzy przyczynili się do tego świętowania.
8. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: bezimienna z Janowa – od członkiń KŻR – 100 zł, z Klwatki Królewskiej –  dwie ofiary po100 zł, z Makowa Nowego – 100 zł, bezimienna z Małęczyn Pieńki – 500 zł. za cegiełkę przy okazji poświęcenie salonu fryzjerskiego w Gożdzie.
9. W Gościu niedzielnym min: o Wniebowstąpieniu, jako nowej formie obecności pośród swych uczniów
10. Opiece Matki Bożej polecamy Nowożeńców: oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia Zdrowaś Maryjo…