VI Niedziela zwykła

1. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, a my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy zatem pewne zobowiązania z racji początku Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu i rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu.
2. Dzisiaj obchodzimy również Światowy Dzień Chorego. Do naszych chorych udamy się w I piątek marca oraz tuż przed Świętami Wielkanocnymi.
3. W najbliższą środę przypada Popielec rozpoczynający czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas pokuty.
4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
6. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zapraszamy na g. 17.00, a młodzież i dorosłych na godz. 18.30. Od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu będziemy śpiewać o 16.00 „Gorzkie Żale” i słuchać nauk pasyjnych, które wygłosi ks. diakon Jakub.
7. Zapraszamy również serdecznie na szczególny czas wzmożonej modlitwy i wstawiennictwa w piątek, 16 lutego, najpierw na Mszę św. o godz. 17.30, potem na nabożeństwo o g. 18.00 do naszego Patrona (można do świeczkomatu wkładać swe różne intencje), a następnie na drogę krzyżową o 18.30, którą poprowadzi ks. proboszcz, a w kolejnych tygodniach – różne grupy parafialne.
8. 16 lutego br., w pierwszy piątek Wielkiego Postu, będziemy przeżywać Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.
9. „Słodkie zapusty” W dn. 12-13 lutego w PSP w Małęczynie zostanie zorganizowana charytatywna akcja sprzedaży wypieków. Dochód przeznaczony będzie na leczenie p. Oliviera Girand
10. W następną niedzielę w u naszych sąsiadów, w parafii Sadków o g. 11.30 rozpocznie się niezwykłe spotkanie z p. Magdaleną Buczek inicjatorką Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci oraz ks. bp. Długoszem, który odprawi Mszę św., podzieli się swymi talentami i będzie też zachęcał dzieci do modlitwy różańcowej. Spotkanie to będzie można potem zobaczyć w Telewizji Trwam o 15.30.
11. Spotkania tego tygodnia: Czwartek – 18.30 – schola młodzieżowa, 19.00 – lektorzy, piątek – oaza dziecięca po drodze krzyżowej, oaza dla starszych po drodze krzyżowej. dla dorosłych W sobotę zbiórki: 9.00 – ministranci starsi, 10.00 – ministranci młodsi i kandydaci., 11.00 – schola dziecięca, 12.00 – próba teatralna, 16.00 – nauka gry na gitarze,
12. W tym tygodniu są wolne intencje
13. Opiece Matki Bożej i naszego Patrona polecamy Bogumiła, który został przez chrzest włączony do grona uczniów Chrystusa, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Zdrowaś Maryjo…