X Niedziela zwykła

Komunikat Ks. Biskupa: 16 czerwca 2024 r.(następną niedziela), po raz kolejny ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa organizowania Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz wartości życia ludzkiego. Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, ojczyzny”. Hasło to podkreśla prawdę, że jedność małżonków buduje jedność rodziny i całego narodu. Szczególnie w naszych czasach trzeba podkreślać wartość i piękno szczęśliwych małżeństw i rodzin, które budują przyszłość naszej ojczyzny. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Zapraszam całe rodziny: dziadków, babcie, rodziców z dziećmi, wszystkie organizacje, stowarzyszenia, ruchy prorodzinne. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina. Niech będzie to radosne święto i manifestacja szczęśliwych rodzin naszej diecezji i miasta. Marsz poprzedzi tradycyjnie Msza święta w radomskiej Farze. Rozpocznie się ona o godzinie 15.00. Tuż po niej Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy z ul. Rwańskiej na Plac Jagielloński, gdzie odbędzie się koncert znanego nam zespołu „Jak Najbardziej”.. Bp Marek
1. W miesiącu poświęconym czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na tygodniu po Mszy o g. 17.00 odmawiamy Litanię do Bożego Serca, a w niedzielę po Mszy o g. 16.00.
2. W czwartek, wspominamy w liturgii Św. Antoniego z Padwy, a w następną niedzielę zapraszamy o g. 16.00 na nabożeństwo do naszego Patrona Św. Andrzeja Boboli, a potem Msza św. wieczorowa bez kazania. Wcześniej można wrzucać do świeczkomatu nasze intencje.
3. W naszej parafii jest bardzo wiele udzielanych sakramentów chrztu św. co cieszy, niekiedy jednak brakuje wiedzy związanej z funkcją rodzica chrzestnego, dlatego przypominamy kto może ją pełnić: Chrzestni winni mieć ukończone 16 lat, przyjęty sakrament bierzmowania i być katolikami wyznającymi swą wiarę życiem zgodnym z nauką Kościoła. Rodzicami chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w małżeńskich sytuacjach nieregularnych, do których zaliczamy: tzw. „małżeństwo na próbę”, wolne związki i katolików złączonych tylko ślubem cywilnym, oraz młodzież szkolna, która nie uczestniczy w katechizacji. Rodzice naturalni, o ile nie mają przeszkód, a rodzice chrzestni zawsze, powinni w czasie obrzędu chrztu św. przystąpić do Komunii świętej.
4. W sobotę organizujemy zakończenie roku formacyjnego. Zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale i dorosłych Parafian, którzy się udzielali w życiu parafialnym na to radosne spotkanie, które odbędzie się w godzinach od 10.00 do 14.00.
5. Zbliża się nasza pielgrzymka m.in. do Strachociny. Wyjazd 22 czerwca (sobota) o g. 3.30 (prosimy o punktualność). Powrót 23 czerwca (niedziela) ok. g. 21.30. Zwolniło się jedno miejsce w tym terminie. Osoby, które nie podpisały jeszcze zgody na przetwarzanie danych, proszone są o dopełnienie tego obowiązku w zakrystii.
6. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: od Jubilatów p. Olczaków – 400 zł, od pątniczek będących na Jasnej Górze – 100 zł. 100 zł z Klwatki Krl., od rodziców dzieci rocznicowych – 800 zł. p. Wanda Frączek 500 zł, bezimienna z ul Wschodniej – 200 zł.
7. Przyszłych nowożeńców, dzieci, które przez sakrament chrztu św. zostały włączone do wspólnoty uczniów Chrystusa: Marię i Liliannę, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej i naszego Patrona Zdrowaś Maryjo…