IX Niedziela zwykła

Komunikat Ks. Biskupa: 4 czerwca przypada 33. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Radomiu. Chcemy podziękować Panu Bogu za osobę naszego Świętego Rodaka, Jego pobyt wśród nas i wspomnieć dziedzictwo, jakie nam zostawił. Z tej racji sprawowana będzie Msza Święta w Radomskiej Katedrze, 4 czerwca 2024 r, o g. 18.00, na którą serdecznie zapraszam. Biskup Marek
 1. Dzisiejsza niedziela w naszej o Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Mamy za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. A szczególne dziękczynienie Bogu w naszej parafii składają dziś dzieci przeżywające swą Rocznicę Pierwszej Komunii Św.
2. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas którego odmawiamy Litanię do Serca Bożego; od poniedziałku do czwartku przed procesją, po Mszy o 17.00, a od piątku po Mszy o godz. 17.00. W niedzielę zaś po Mszy wieczornej o 16.00.
3. Zapraszamy do udziału w tzw. „oktawie” Bożego Ciała., podczas której odbywa nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła, Na zakończenie oktawy, a będzie to w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek oraz obrzęd błogosławieństwa dzieci.
4. W pierwszy piątek czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Wyjazd do chorych – dwóch księży o 8.00. Spowiedź od godz. 16.00. Przypominamy, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W sobotę, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
6. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomóc w organizacji wydarzenia związanego z zakończeniem roku formacyjnego.
7. Osoby wybierające się na pielgrzymkę autokarową m.in. do Strachociny, zarówno w czerwcu, jak i w lipcu, proszone są o odebranie z zakrystii zgody na przetwarzanie danych osobowych, i zwrócenie jej do 9 czerwca. Można ją uzupełnić od razu w zakrystii.
8. Dnia 8 czerwca 2024 r. o g. 10.00 na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Biała Sobota”. Tematem przewodnim jest profilaktyka dla kobiet ciężarnych. Serdecznie zapraszamy i prosimy osoby zainteresowane o kontakt telefoniczny ze szpitalem (48 361 57 57).
9. Dziękuję jeszcze raz za nasze wyznanie wiary, poprzez bardzo liczną obecność na procesji Bożego Ciało. Dziękuję ks. Krzysztofowi i Jakubowi, budowniczym ołtarzy: z Janowa, Kiedrzyna, Małęczyna Nowego i Klwatki Królewskiej, niosącym feretrony i chorągwie swoich miejscowości, wspólnocie KŻR, ministrantom, braciom strażakom, grupie modlitewnej, paniom adoracyjnie idącym przy Najświętszym Sakramencie, dziewczynkom sypiącym kwiatki, tym, którzy tak imponująco wystroili domy i ulice oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do piękna Bożego Ciała!
10. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za dar ołtarza w postaci czerwonego ornatu. Dziękuję za tacę gospodarczą i ofiary tego tygodnia: bezimienne z Klwatki: 2 tyś, 300 zł i 100 zł.
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Zofię Wolak. Wieczny odpoczynek..
12. Przyszłych nowożeńców, tych którzy zawarli sakramentalny związek: Łukasza i Ewelinę, dzieci które przez chrzest zostały włączone do grona uczniów Chrystusa: Zuzannę, Antoniego, dzieci rocznicowe oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej i naszego Patrona Zdrowaś Maryjo…