XIX Niedziela zwykła

1. W rocznicę wyboru naszego Rodaka na Stolicę Piotrową, którego liturgiczne wspomnienie będziemy obchodzić w sobotę, obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Pod hasłem „Blask prawdy”. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Specjalny wieczór papieski z tym dniem związany o g. 16.00
2. We wtorek, przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty. Tego dnia będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.
3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do kościoła na nabożeństwo różańcowe o 17.30.
4. Najbliższa niedziela w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
5. Spotkania tego tygodnia: w czwartek o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne lektorów, w sobotę o 9.00 – ministranci, 10.00 – kandydaci, 11.00 – schola.
6. Bóg zapłać p. Annie Makowskiej, za załatwienie w dobrej cenie i dostarczenie tablic korkowych, krzeseł i ławek które przydadzą się w naszej parafii. Dziękuję p. Piotrowi Lorentzowi za zrobienie szafki na sprzęt nagłaśniający. Ofiary złożone w ostatnim czasie: p. Alicja z Kiedrzyna – 500 zł oraz 2 ofiary bezimienne z Małęczyna i Klwatki – po 100 zł, ofiara bezimienna z Klwatki – 300 zł.
7. Na ręce panów prezesów OSP Kiedrzyn i OSP Klwatka kieruję wielkie podziękowanie dla braci strażaków i dla p. Krzysztofa Zięby (zwyżka), za wycinkę drzew, na które mamy pozwolenie, na placu parafialnym. Zachęcamy młodych ludzi do wstąpienia do Ochotniczej Straży Pożarnej. Nauka pierwszej pomocy i wiele innych umiejętności można się nauczyć będąc w straży, a przede wszystkim jest sposobność hartowania swego ciało i ducha będąc przy tym innym pomocą. Nabór w remizie w Klwatce w następną niedziele w g. 15.00 – 17.00. a w Kiedrzynie kandydaci do młodzieżówki w Kiedrzynie niech zgłaszają się do p. Prezesa lub zastępcy.
Dziękuję z serca p. kościelnemu Sebastianowi wraz z całą rodziną, za ogrom prac porządkowych przy kościele i plebani.
8. Trwają pracy na cmentarzu – proszę zatem, jeśli ktoś ma wykupiony plac na grób, o zgłoszenie się do kancelarii z tego poświadczeniem. Dane naszych bliskich zmarłych będą spisywane z nagrobków, dołóżmy zatem starań aby była możliwość zrobienia wiarygodnej ewidencji, którą przeprowadzać będzie firma E-cmentarze. Można skorzystać też skorzystać z parkingu (plac na którym stoi krzyż), przygotowanego bezinteresownie przez Jacka Jędrzyszka
9. Dane z ostatnich badań statystycznych. Liczba wiernych na Eucharystii: 1069 osób w tym: 621 – kobiet, 448 – mężczyzn, co stanowi ogółem – 30,54%, w tym, co cieszy, – 47 % przystępujących do Komunii Św.
10. W Gościu Niedzielnym min: „Polacy lubią nauczycieli” oraz kolejna płyta audio z księgami historycznymi
11. W naszej wspólnocie pożegnaliśmy sp. Zofię Stańczyk. Wieczny odpoczynek…
12. Opiece Niepokalanej i naszego Patrona polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia oraz Jakuba Ostrowskiego i Zofię Góralską, którzy przez sakrament chrztu św. zostali włączeni do wspólnoty uczniów Chrystusa. Zdrowaś Maryjo… Modlitwa do św. Andrzeja Boboli