XXVIII Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dwudziestą ósmą niedzielę i modlimy się, aby dobry Bóg wzbudzał w nas swoją łaskę.
2. W piątek, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Okażmy naszą wdzięczność wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. Na Mszach Św. oraz nabożeństwie różańcowym będziemy modlić się za nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
3. W sobotę, przeżywając Dzień Dziecka Utraconego będziemy wspierać modlitwą rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które prowadzą: w poniedziałki: schola, we wtorki: ministranci, w środy: lektorzy, w czwartki: dzieci I komunijne, w piątki: kandydatów do bierzmowania, w soboty: – grupa modlitewna, w niedziele: KŻR.
5. Dziś przeprowadzane są badania statystyczne: dominicantes i communicantes związane frekwencją wiernych w kościele i ilością osób przyjmującą Komunię Św. Prosimy o wolne wychodzenie ze świątyni.
6. 16 października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy” przy tej okazji modlitwą i ofiarami do puszek będziemy wspierać Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zapraszamy szczególnie Mszę św. o 16.00 bez kazania, a potem na wieczór papieski w naszej świątyni, podczas którego wystąpią kandydaci do sakramentu bierzmowania, (dla których jest to kolejny, obowiązkowy etap przygotowania do tego sakramentu), schola i grupa teatralna w przedstawieniu „Pociąg życia” – Michała Ziółka. Z tej racji nabożeństwo różańcowe w następną niedzielę wyjątkowo po sumie.
7. We wspomnienie św. Franciszka, nasz parafianin, brat Artur Maria Brzeski złożył w Niepokalanowie śluby wieczyste. Powierzamy jego zakonną drogę Bożemu prowadzeniu i opiece Niepokalanej.
8. Od dziś, po każdej Mszy św. w zakrystii i kancelaryjnych godzinach urzędowania, będzie można zapisywać do księgi wspominkowej imiona i nazwiska naszych zmarłych. Zapisujemy u ks. Proboszcza.
9. Cieszymy się liczną obecnością Parafian i gości, ale prosimy przy parkowaniu o niezastawianie całego chodnika i wjazdów do posesji. W sobotę ruszą prace związane z powiększeniem parkingu za kościołem.
10. Cieszą też i budują nas inicjatywa związana z organizacją w szkole w Małęczynie konkursu na najładniejszy różaniec, którego rozstrzygnięcie nastąpi w ostatnią niedzielę października, oraz konkretne wsparcie przez szkolne koło Caritas przy sprzątaniu grobów w dniu 26 października w godz. 13.00-14.00. Jeśli ktoś z osób starszych pragnie skorzystać z tej formy pomocy to proszony jest o zgłoszenie się do p. katechetki Barbary Kaczmarczyk lub zgłoszenie w dniu sprzątania na cmentarzu.
11. Pan Kamil Rolski serdeczne dziękuje za okazaną pomoc związaną z tragedią spalenia jego domu, zebrana suma to 6990 zł.
12. W Radomiu rozpoczyna się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Warto skorzystać z proponowanych propozycji. Szczególnie zapraszamy w piątek o 19.00 na spektakl pt.: „Pokonać piekło”  Teatru „Nie Teraz” z Tarnowa – w Oratorium Św. Filipa Neri (sala widowiskowa)  ul. Grzybowska 22. Jest propozycja, abyśmy jako wspólnota parafialna tam się spotkali.
13. Spotkania tego tygodnia: w środę o 19.00 – próba teatralna, w sobotę o 9.00 – ministranci, 10.00 – kandydaci, 11.00 – schola. o g. 12.00 – próba generalna do przedstawienia „Pociąg życia” włącznie z próbą prezentacji hasła papieskiego przez kandydatów do bierzmowania o godz. 11.00.
14. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji wyjazdu do chorych:  – 500 zł z Małęczyna, z Lasowic – 600 zł i 200 zł z Klwatki Królewskiej, i p. Grzegorzowi z Klwatki za 500 zł.
15. W Gościu Niedzielnym min: Dlaczego jeszcze nie zwołano Soboru Watykańskiego III, oraz komu przeszkadza religia w szkole.
16. Opiece Niepokalanej polecamy brata Artura Marię Brzeskiego, jubilatów i solenizantom tego tygodnia oraz Blankę, która przez sakrament chrztu św. zostanie włączona do wspólnoty uczniów Chrystusa. Zdrowaś Maryjo…