XIX Niedziela zwykła

1. Wykorzystajmy wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, aby odczuć obecność Boga i umocnić swoją wiarę. Powierzajmy je opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, u której dziś pokłonią się pielgrzymi z naszej diecezji i parafii.
2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Porządek Mszy św. niedzielny.
3. W Polsce ta uroczystość jest obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione, bo chcemy podziękować Bogu za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdoskonalszy Owoc odkupionej ludzkości.
4. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku i wysławiać Maryję za Jej wstawiennictwo. Polecajmy Królowej Polski naszą Ojczyznę i wojsko polskie, które tego dnia obchodzi swoje święto patronalne.
5, Szczęśliwie wrócili ze ŚDM nasi Parafianie, pełni przeżyć duchowych i umocnieni świadectwem wiary Namiestnika Chrystusowego, oraz młodych Kościoła całego świata.
6. Cieszy obraz, gdy dzieci jeżdżą na rowerze, czy rolkach na naszym parkingu za kościołem, ale niepokoi jakakolwiek obecność poza czasem nabożeństwem, szczególnie wieczorem i w nocy. Pragnę poinformować, że teren parafialny jest monitorowany.
7. Bardzo dziękuję braciom Strażakom z OSP – Klwatka Królewska za pomoc w kolejnym etapie przeprowadzki do domu parafialnego.
8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, którymi wspieramy szkoły katolickie, szczególnie filię Uniwersytetu Lubelskiego w naszym seminarium. Dziękuję za ofiary tego tygodnia: bezimienne z Klwatki Królewskiej: dwie po 200 zł, i 400 zł, Janusz Kominek z Klwatki – 100 zł, p. Maria i Adam Rzepeccy z Janowa – 300 zł,
9. W Gościu Niedzielnym min: „Kościół wciąż młody” O Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie
10. W tym tygodniu został pochowany śp. Radosław Figura. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..
11. Przyszłych Nowożeńców, pielgrzymów, wypoczywających na wakacjach i urlopach, Adama, który przez chrzest św. został włączony do grona uczniów Chrystusa oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…