XX Niedziela zwykła

1. Zmarł śp. Józef Kołtunowicz, Tata Ks. Krzysztofa, który w tym tygodniu rozpocznie posługę wikariusza w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 23 sierpnia, o godz. 11.00, w parafii pw. Świętego Krzyża w Przytyku. Jako wspólnota parafialna organizujemy wyjazd autokarowy na uroczystości pogrzebowe sprzed naszego kościoła o godz. 9.45. Dziś po każdej Mszy Świętej można zapisywać się na autokar.
2. W sierpniu nasze modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, będziemy się radowali Maryją – Królową, a w sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze serca skierujemy ku Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
3. W środę przypada też Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, nie możemy o tym zapominać!
4. Ruch Światło-Życie serdecznie zaprasza na Powakacyjny Dzień Wspólnoty, 2 września 2023 r., w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku- Kamiennej. Początek o godz. 9.00. Centralnym punktem będzie Msza Święta. Szczegółowy program na stronie Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej www.radom.oaza.pl i FB.
5. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
6. Bóg zapłać za ofiary tego tygodnia: bezimienna 500 zł – z Janowa, dwie ofiary po 100 zł z Klwatki Królewska, p. Małgorzata i Robert Linowscy – 300 zł
7. Polecamy najnowszego Gościa Niedzielnego
8. Dziękuję za otrzymany wizerunek Matki Bożej z Fatimy od uczestników ŚDM jako podziękowanie dla całej naszej wspólnoty parafialnej za modlitwę, okazaną pomoc i życzliwość.
9. Wielkimi krokami zbliża się wrześniowe przedstawienie. Próba do niego we wtorek o 10.00.
10. Otoczmy naszą modlitwą śp. Józefa Kołtunowicza, Ks. Krzysztofa oraz jego bliskich, a także wypoczywających jeszcze na wakacjach i urlopach, oraz Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Pod Twoją obronę…